11:44 27 اکتوبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 01
ما را در دنبال کنید

انفجار دو بمب در کابل باعث کشته شدن دست کم ده نفر در پایتخت افغانستان شد و انفجار سوم باعث شد که شهر در تاریکی فرو برود.

به گزارش اسپوتنیک، در روزی که گذشت شهر کابل شاهد سه انفجار پی‌هم بود که شماری کشته و زخمی بر جا گذاشت و شهر را در تاریکی فروبرد.

حامد روشن، معاون سخنگوی وزارت داخله افغانستان  گفت که حداقل ده نفر در اثر انفجار سه بمب در اواخر روز سه شنبه در پایتخت افغانستان جان خود را از دست دادند.

دو بمب به سرعت پشت سر هم در مکان‌های جداگانه‌ای از یک محله غربی کابل منفجر شد ، دست کم 10 غیر نظامی کشته و 12 تن دیگر زخمی شدند.

روشن گفت ،این دو انفجار شام روز سه‌شنبه، یازدهم جوزا، در فاصله زمانی یک ساعت از هم به وقوع پیوست. انفجار اول ساعت 07:15 در ساحه سرکاریز و انفجار دومی ساعت 08:15  شام کمی دورتر از محل انفجار اول در کوچه الماس غرب در گولایی دواخانه رخ داد.

سنجر نیازی ، سخنگوی اداره تأمین برق نیز ، گفت که بمب سوم به یک ایستگاه شبکه برق در شمال کابل آسیب جدی وارد کرد.

روشن گفت ، دو بمب گذاری اولیه که هر دو مینی‌بوس را هدف قرار داده بودند ، در یک منطقه پایتخت اتفاق افتاد. اولین   انفجار یک واسطه نوع کاستر را در نزدیکی مسجد اهلبیت در مربوطات حوزه سوم امنیتی شهر کابل هدف قرار داد

 هیچ کس مسئولیت بمبگذاری ها را بر عهده نگرفت. با این حال ، گروه‌های وابسته به داعش قبلاً مسئولیت حملات متعددی را در ماه مه به ایستگاه‌های برق در کابل و چندین استان دیگر رخ داد را به عهده گرفت.

در تاریخ 8شتم ماه می ، یک موتربمب و دو بمب کنار جاده‌ای در خارج از مکتب دخترانه سیدالشهدا ، نیز در یک محله عمدتا هزاره  نشینمنفجر شد و منجر به کشته شدن نزدیک به 90 نفر شد ، بسیاری از آنها دانش آموز بودند. هیچ کس هنوز مسئولیت حمله را برعهده نگرفته اما ایالات متحده داعش را مقصر دانست.

وزارت داخله افغانستان در بیانیه‌ای اعلام کرد: «دشمنان انسانیت و مردم بی‌گناه با متوسل شدن به اعمال وحشیانه و هدف قرار دادن افراد غیرنظامی بارها ثابت کردند که به هیچ ارزش انسانی و اسلامی پابند نیستند.»

حملات اخیر در حالی انجام می‌شود، که آمریکا و نیروهای هم‌پیمان این کشور قرار است تا سه ماه دیگر کاملا از افغانستان خارج شوند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر