01:52 20 اکتوبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 21
ما را در دنبال کنید

معاون اول ریاست جمهوری می‌گوید که دادگاه عالی حکم اعدام چندین تن از عاملان انفجارها و بمب‌گذاری‌های اخیر در کشور را صادر کرده است.

امرالله صالح معاون اول رئیس جمهور می گوید که در پنج ماه اخیر، بیش از 850 مورد تلاش دشمن برای بمب گذاری در شهر کابل خنثی شده است. او گفته که طالبان و شبکه حقانی گاهی برای اغفال مردم، نقاب داعش را می پوشند.

آقای صالح در پی دو انفجار پی هم شب گذشته در حوزه سوم امنیتی شهر کابل، در فیسبوکش نوشته که تامین امنیت، مسوولیت اساسی دولت است. رهبری دولت در سطوح مختلف با درک وضعیت موجود هیچ لحظه ای ازین مسوولیت عمده و اساسی خویش غافل نیست. 

صالح از شهروندان درخواست کرده که همکاری با دولت و مواظبت از دور و بر خویش را افزایش دهند و برای دستگیری عاملین بمب گذاری در بس ها و تکسی های شهری به نیروهای امنیتی کمک کنند.

معاون رئیس جمهور بیان کرده که تنها در پنج ماه اخیر، بیشتر از هشتصد و پنجاه مورد تلاش دشمن برای بمب گذاری های کورکورانه در شهر کابل خنثی شده و عاملین آن، پشت میله های زندان قرار دارند.

او افزوده است که «طالبان و شبکه حقانی که گاهی به خاطر اغفال مردم نقاب داعش را می پوشند،   در این جنایات سهیم اند.»

این در حالیست که عصر روز گذشته در دو انفجار پیاپی در حوزه سوم امنیتی شهر کابل، ۱۰ شهید و ۱۲ تن دیگر هم زخمی شدند.

این انفجارها مدتی بعد از بمب گذاری خونین در نزدیکی مکتب سیدالشهدا در غرب کابل واقع می شود که در آن حادثه، حدود 90 تن که اکثر آن کودک بودند، جان باختند و بیش از 100 تن دیگر زخمی شدند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر