01:30 17 اکتوبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

یک کشتارگاه معیاری به هزینه شش میلیون دالر امریکایی در ولایت هرات افتتاح شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رسانه ها، مسئولان در وزارت زراعت، آبیاری و مالداری از افتتاح یک کشتارگاه معیاری به هزینه شش میلیون دالر امریکایی را در ولایت هرات خبر دادند. این کشتارگاه با حمایت مالی بانک انکشاف آسیایی ساخته شده است.

حشمت‌الله غفوری، معین آبیاری و منابع طبیعی این وزارت امروز (چهارشنبه، ۱۲ جوزا) به خبرنگار روزنامه اطلاعات روز گفت که این کشتارگاه در هشت ساعت ظرفیت کشتار ۱۰۰ رأس گاو و ۵۰۰ رأس بُز و گوسفند را دارد.

آقای غفوری همچنین گفت که این کشتارگاه معیاری به مساحت ۲۵ جریب زمین طی چهار سال در منطقه مسلخ در مسیر شاهراه هرات – اسلام‌قلعه ساخته شده است:«به مانند کشتارگاه هرات، کشتارگاه دیگر در سطح افغانستان نیست. این کشتارگاه همزمان می‌تواند که پوست، استخوان، روده و محصولات حیوانی را مدیریت کند».  

به گفته‌ی معین وزارت زراعت، این کشتارگاه مجهز با سردخانه و موترهای یخچالی برای انتقال گوشت مواشی به نقاط مختلف ولایت هرات است.

غفوری ابراز امیدواری کرد که با بهره‌گیری از تجهیزات این کشتارگاه، جلو کشتارهای غیرمعیاری مواشی در هرات گرفته شود.

او تأکید کرد که در گام نخست از کشتارگاه مواشی هرات برای برطرف کردن نیازمندی گوشت نیروهای دولتی استفاده می‌شود و به تعقیب آن، از این کشتارگاه قصابان نیز استفاده خواهند کرد.

در همین حال قرار است که از طریق این برنامه طی سال جاری ۴۰۰ میلیون افغانی در بخش مدیریت آب، کانال‌‎ها، باغ‌ها و دیگر بخش‌ها هزینه شود.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر