01:39 20 اکتوبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 11
ما را در دنبال کنید

مشاور سیاسی رئیس جمهور افغانستان، عاملان رویدادهای تروریستی و حملات انتحاری پس از بازداشت با رشوت و یا با بخشش از سوی حکومت رها می‌شوند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از سلام وطندار، محمد محقق، رهبر حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان و مشاور ارشد رییس جمهور در امور امنیتی و سیاسی، هنگام سخنرانی در سالیاد کشته‌شدن سالم ایزدیار پسر محمدعلم ایزدیار، معاون نخست مجلس سنا، با ابراز نگرانی از افزایش حملات تروریستی در کشور گفته است که عاملان رویدادهای تروریستی و حملات انتحاری پس از بازداشت با رشوت و یا با بخشش از سوی حکومت رها می‌شوند.


آقای محقق افزوده است که پس از وقوع انفجارها، همدردی حکومت تنها از طریق صفحات اجتماعی است.
وی درخصوص رهایی زندانیان نیز می‌گوید که طالبان درحالی خواستار آزادی زندانیان‌شان هستند که درحملات دست دارند.
محمد محقق، مشاور ارشد ریاست‌جمهوری در امور سیاسی و امنیتی می‌گوید: "حادثۀ که دیشب واقع شد این‌ها را کی می‌زنند؟ همان‌هایی‌اند که بعد مطمین‌اند که اگر گیر بیایند، بازداشت شوند فردایش یا با رشوت و یا هم به رحمت حکومت رها می‌شوند قانون تطبیق نمی‌شود."
در این مراسم، محمدعلم ایزدیار، معاون مجلس سنا نیز گفت که حکومت در سه سال گذشته همواره به فریب، دروغ، وقت‌کشی و برخورد سلیقه‌ای و سیاسی به حمایت از «قاتلین» متوسل شده است.
شهید سالم ایزدیار، پسر ارشد محمد علم ایزدیار، معاون اول مجلس سنای افغانستان در تظاهرات ۱۲ جوزای ۱۳۹۶ به انگیزه دادخواهی برای قربانیان حمله تروریستی ۱۰ جوزا توسط موتر بمب، که بالاتر از ۱۵۰ شهید و دها زخمی بجای گذاشته بود، پس از تیراندازی نیروهای امنیتی به شهادت رسید.
همچنان در مراسم به خاک سپاری شهید سالم ایزدیار، تروریستان انتحاری در میان مردم خود شان را منفجر ساختند که منجر به شهادت و زخمی شدن چندین تن شدند.
سالم ایزدیار یکی از جوانان فعال بود که پس از ختم تحصیلات اش در کشور هند به افغانستان برگشته بود.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر