12:28 27 اکتوبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 31
ما را در دنبال کنید

سخنگوی وزارت دفاع امریکا یا پنتاگون می‌گوید امریکا قصد دارد حتی پس از خروج از افغانستان به‌طور عمده از نیروهای این کشور حمایت مالی کند.

به گزارش اسپوتنیک، جان کربی، سخنگوی وزارت دفاع امریکا روز چهارشنبه، 2 جون در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت که امریکا برنامه‌ریزی کرده است که تمرکز بر حمایت مالی نیروهای افغان پس از خروج نیروهایش از افغانستان داشته باشد.

وی گفت: من می‌خواهم تاکید کنم که از همین حالا، حمایت پس از خروج نیروها <...> بیشتر روی منابع مالی و همچنان تدارکاتی در دراز مدت تمرکز خواهد شد.

وی در پاسخ به سوالی که آیا امریکا پس از خروج نیروهای خود از افغانستان آموزش نیروهای افغان را متوقف می‌کند، گفت: تمام آنچه که می‌خواستم تاکید کنم این است که تمرکز در حال حاضر روی حمایت لجستیکی، عمدتاً تعمیر و نگهداری طیاره و همچنان حمایت مالی است. بیشتر از این من نمی‌توانم در مورد تصمیمات گرفته شده در مورت سیاست ما صحبت کنم.

جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده امریکا روز چهارشنبه 14 اپریل در جریان سخنرانی خود در کاخ سفید اعلام کرد که روند خروج نیروهای امریکایی از افغانستان از اول ماه می سال جاری (2021) آغاز می شود و تا یازدهم سپتمبر ادامه می‌یابد. وی گفته بود «ما با اهداف مشخص وارد جنگ افغانستان شدیم و به اهداف ‌مان رسیدیم. حال دلیلی برای ادامه حضور نظامی خود در آن کشور نمی‌بینیم».

بیست سال پس از آغاز حضور نظامی امریکا و ناتو در افغانستان، نیروهای بین‌المللی در حالی این کشور را ترک می‌کنند که درگیری‌ها، حملات تروریستی، ترورهای هدفمند و ناامنی هر روز در میان غیرنظامیان قربانی می‌گیرد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر