18:11 21 جون 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

رئیس جمهور غنی می‌گوید دولت متعهد است كه از مقام، شرافت و عزت پزشكان حمایت كند و كسانى كه رفتار نادرستى با آنها دارند به عدالت كشیده خواهند شد.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از دفتر رسانه‌ی ارگ، محمداشرف غنی، رییس جمهور کشور، در نشستی با رهبری وزارت صحت عامه گفته است که کسانی که با داکتران و کادر درمانی برخورد نادرست کرده‌اند، مورد پی‌گرد عدلی و قضایی قرار می‌گیرند.

این نشست به هدف مدیریت موج سوم کرونا و اقدامات آینده دولت در این مورد برگزار شده است.

غنی گفته است که دولت متعهد به حفاظت از حیثیت، عزت و وقار داکتران است.

پیش از این گزارش شده بود که پایوازان یک بیمار کرونایی که به دلیل کمبود آکسیجن جان باخته بود، بر داکتران حمله کردند و تجهیزات شفاخانه را تخریب کردند.

شماری از نزدیکان بیماران گفته‌اند که داکتران از شفاخانه‌ها فرار کرده‌ بودند؛ ادعایی که از سوی وزارت صحت عامه تأیید نشده است.

در این نشست محمداشرف غنی گفته است که 700 هزار دوز واکسین کرونا از چین به زودی به کشور می‌رسد و اقدامات لازم به خاطر فراهم کردند آکسیجن مورد نیاز از داخل و خارج انجام شود.

وحید مجروح، سرپرست وزارت صحت عامه، در این نشست گفته است که برنامه تکمیل کردن کمبود آکسیجن در شفاخانه‌ها ترتیب شده است و شماری از شفاخانه‌ها با سیستم مرکزی آکسیجن وصل شده و متباقی نیز وصل خواهند شد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر