16:40 13 جون 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

اداره‌ تدارکات ملی کشوراعلام کرد که این اداره محرومیت بر ۴۲ شرکت خصوصی در روند داووطلبی قراردادها را رفع کرده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رسانه ها، رامین ایاز، سخن‌گوی اداره‌ تدارکات ملی به رسا نه ها گفت که تصمیم رفع محرومیت بر این شرکت‌های خصوصی امروز (شنبه، ۱۵ جوزا) در مراسمی در ارگ ریاست‌ جمهوری با حضور مقامات دولتی، سکتور خصوصی، رهبری اداره‌ی تدارکات ملی و نمایندگان شرکت‌ها به‌گونه‌ی رسمی اعلان شده است.

ایاز افزود که این شرکت‌ها از سوی ادارات تدارکاتی به اداره‌ی تدارکات ملی معرفی شده بود و از مدت زیادی به این طرف معطل و در بی‌سرنوشتی قرار داشت.

او تأکید کرد: «پس از بررسی‌های همه‌جانبه از سوی رهبری جدید اداره‌ی تدارکات ملی، موضوع لغو محرومیت‌ها بر این شرکت‌های خصوصی در روند داووطلبی قراردادها نهایی و بر عدم محرومیت این شرکت‌ها فیصله شده است.

سخن‌گوی اداره‌ی تدارکات ملی گفت که به زودی در مورد لغو محرومیت شماری از شرکت‌هایی که تحت پروسس محرومیت است، نیز این اداره تصمیم می‌گیرد.

از سویی هم، او گفت که محرومیت شرکت‌های مختلف در روند داووطلبی قراردادها به‌دلیل تأمین شفافیت و رقابت سالم میان داوطلبان یک امر معمول در نظام تدارکات کشورها محسوب می‌شود.

رامین ایاز در ادامه افزوده است که رهبری این اداره متعهد است تا به‌منظور تأمین شفافیت و تسریع روند تدارکاتی، مبارزه‌ی جدی با فساد اداری، ساده‌سازی روند، حمایت از سکتور خصوصی و تولیدات داخلی اقدامات جدی روی‌دست گیرد.

براساس قانون تدارکات شرکت‌هایی که مرتکب تخلف از این قانون می‌شود، از اشتراک در داووطلبی‌ها از دو تا پنج سال نظر به شدت و خفت تخلف‌ شان محروم می‌شوند.  

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر