01:42 16 جون 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 02
ما را در دنبال کنید

مقامات ارشد دولت افغانستان اعلام کردند که جنگ در 26 ولایت از 34 ولایت افغانستان ادامه دارد و در 24 ساعت گذشته 157 نیروی امنیتی کشته و زخمی شدند.

 به گزارش اسپوتنیک، مقام‌های ارشد دولت کابل اعلام کردند، در شبانه روز گذشته و در نتیجه افزایش حملات از سوی شبه نظامیان طالبان و همزمان با خروج نیروهای خارجی از افغانستان، دست کم 157 سرباز افغان کشته شده‌اند.

 مقامات ارشد دولت افغانستان اعلام کردند که در پی تشدید حملات طالبان و همزمان با خروج نظامیان آمریکایی و ناتو از افغانستان، 157 نیروی امنیتی افغان در 24 ساعت گذشته در حملات طالبان کشته شدند.

یکی از این مقامات که خواست نامش فاش نشود با «تکان‌دهنده» خواندن تلفات به «رویترز» گفت که جنگ در 26 ولایت از 34 ولایت افغانستان جریان دارد.

طالبان حملات خود را بطور بی‌سابقه‌ای افزایش داده است و روز گذشته نیز ولسوالی های «شهرک»، «قیصار» و «گیزاب» را تصرف کرد و نیروهای افغان مجبور به عقب‌نشینی به روستاهای مجاور شدند.

در کمتر از دو ماه اخیر از افتادن مرکزهای ولسوالی‌های برکه در ولایت بغلان، نرخ و جلریز در ولایت میدان وردک، دولت شاه در ولایت لغمان، قیصار در ولایت فاریاب و شهرک در ولایت غور بدست طالبان خبر رسیده‌است.

طالبان ادعا دارند که ولسوالی‌های چرخ ولایت لوگر، دوآب و مندول ولایت نورستان، فارسی ولایت هرات، ده یک ولایت غزنی، گیزاب ولایت دایکندی و شینکی ولایت زابل را نیز تصرف کرده‌اند.

وزارت دفاع ملی ادعا می‌کند که در یک شبانه روز اخیر 126طالب کشته و نزدیک به هشتاد تن دیگر زخم برداشته‌اند؛ ادعایی‌که طالبان آن را نمی‌پذیرند.

نماینده‌گان مجلس در واکنش به افزایش تلفات نظامیان در میدان‌های جنگ و افتادن پی‌هم مرکزهای ولسوالی‌ها و پاسگاه‌های دولتی به دست طالبان، مسؤولان نهادهای امنیتی را تا چند روز دیگر برای پاسخ‌گویی به این مجلس فرا می‌خوانند.

این درحالی است که مذاکرات بین دولت افغانستان و طالبان همزمان با خروج نظامیان آمریکایی و ناتو متوقف شده است و دو طرف یکدیگر را به کارشکنی در روند صلح متهم می‌کنند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر