06:03 13 جون 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

مسوولان محلی در غزنی، گزارش‌ها درباره سقوط ولسوالی آب‌بند این ولایت به دست طالبان مسلح را رد کردند.

به گزارش اسپوتنیک، گروه طالبان ادعا نموده که ولسوالی آب‌بند ولایت غزنی را تصرف نموده اند، اما  مقام‌های محلی می‌گویند که نیروهای امنیتی در این ولسوالی حضور فعال دارند و گزارش‌ها درباره سقوط آن نادرست است.

مقام‌های محلی غزنی تخلیه دو پوسته نیروهای امنیتی در ولسوالی آب‌بند به هدف جلوگیری از تلفات غیرنظامیان را تأیید کرده‌اند.

واحدالله جمعه‌زاد، سخنگوی والی غزنی، تأیید کرد که گروه طالبان ساعت ۴:۰۰ بامداد روز دوشنبه، هفدهم جوزا، از چند جناح بر پوسته‌های نیروهای امنیتی در ساحات قلعه سرفراز و آنتن ولسوالی آب‌بند حمله کردند که به گفته جمعه زاده، درگیری‌ها در این مناطق تا ساعت ۸:۰۰ دوشنبه‌شب ادامه یافت.

سخنگوی والی غزنی گفت که در نتیجه درگیری‌ها ۱۴ عضو گروه طالبان کشته شدند و هفت عضو دیگر این گروه زخم برداشتند.

واحدالله جمعه‌زاده افزود که در این درگیری‌ها سه تن از نیروهای امنیتی کشته و دو تن دیگر زخمی شده‌اند.

سخنگوی والی غزنی می‌گوید که دو پوسته پنج نفری پولیس ملی و خیزش مردم به نام پوسته‌های آنتن و قلعه سرفراز که در بین محلات مسکونی قرار داشت، برای جلوگیری از تلفات نیروهای امنیتی و باشنده‌‌گان محل، تخلیه شده است.

جمعه‌زاده می‌گوید که نیروهای مستقر در این پوسته‌ها با تمام تجهیزات خود به قرارگاه ولسوالی و فرماندهی پولیس آب‌بند جابه‌جا شده است.

سخنگوی والی غزنی طالبان را متهم می‌کند که از مردم و غیرنظامیان به عنوان سپر استفاده می‌کنند.

گروه طالبان چند روز پیش مدعی شد که ولسوالی ده‌یک غزنی را تصرف کرده است. این گروه گفته است که مناطق وسیعی در ساحه قلعه سرفراز و آنتن را از نیروهای دولتی تصرف کرده است. طالبان هم‌چنان کشته‌شدن تنها یک جنگ‌جویش را تأیید کرده‌اند.

مقام‌های محلی اما گفته‌اند که نیروهای امنیتی از این ولسوالی عقب‌نیشینی تأکتیکی کرده‌اند.

غزنی از ولایت‌های ناامن به شمار می‌رود که چند ولسوالی آن در کنترل طالبان و سایر ولسوالی‌های آن زیر تهدیدات بلند امنیتی است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر