16:44 13 جون 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور افغانستان پس از ظهر امروز با وزیر امور خارجه ایران دیدار کرد.

به گزارش اسپوتنیک، ژان آرنو نماینده دبیرکل سازمان ملل متحد در امور افغانستان که در رأس هیأتی به تهران سفر کرده، بعدازظهر امروز (سه‌شنبه) با حضور در محل وزارت امور خارجه ایران با محمد جواد ظریف رئیس دستگاه دیپلماسی این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

محمدابراهیم طاهریان فرد نماینده ویژه وزیر امور خارجه ایران و «سید رسول موسوی» مدیرکل آسیای جنوبی وزارت خارجه این کشور نیز در این دیدار حضور داشتند.

وی دیروز نیز با «محمدابراهیم طاهریان فرد» نماینده ویژه وزیر امور خارجه در امور افغانستان درباره آخرین تحولات افغانستان به رایزنی نشست.

طاهریان‌ فرد در دیدار با نماینده گوترش با اشاره به اینکه صلح و امنیت در افغانستان را به مثابه صلح و امنیت در جمهوری اسلامی ایران می‌دانیم، از روند صلح با مالکیت و هدایت افغان‌ها حمایت و آمادگی کشورمان برای همکاری در زمینه تسهیل و پیشبرد گفت‌وگوهای بین الافغانی را اعلام و بر لزوم حفاظت از دستاوردهای مردم افغانستان در دو دهه گذشته تاکید کرد. 

طرفین همچنین از افزایش خشونت‌ها در افغانستان طی ماه‌های گذشته ابراز نگرانی کرده و خواهان کاهش خشونت‌ها و جلوگیری از تلفات غیرنظامیان شدند.

طاهریان فرد نیز امروز تلفنی با عبدالله عبدالله رئیس شورای عالی مصالحه افغانستان در خصوص روند تحولات این کشور و سفر نماینده دبیرکل سازمان ملل متحد در امور افغانستان به تهران تبادل نظر کرد. 

 ظریف همچنین امروز با «مارتین گریفیتس» نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور یمن دیدار کرد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر