06:53 13 جون 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 01
ما را در دنبال کنید

پدر عبدالرووف به هدف رهایی پسرش برای جمع‌آوری کمک، خواهان بازکردن حساب بانکی شده است، اما دولت مانعش شده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از سلام وطندار، محمدنبی ترکمن، پدر عبدالرووف می‌گوید که در بدل رهایی فرزندش آدم‌ربایان یک میلیون و ۲۰۰ هزار دالر خواستار اند.
پدر این کودک بلخی می‌افزاید که در تازه‌ترین نوار صوتی فرستاده‌شده از سوی آدم‌ربایان، پسرش از درد و بیماری می‌نالد و خواهان رهایی‌اش ‌است.


محمدنبی، پدر عبدالرووف می‌گوید، که آدم‌ربایان با فرستادن این نوار شنیداری او را هشدار داده‌اند، که اگر پول ندهد، خود و خانواده‌اش را خواهند کشت: «تهدیدهای‌شان بسیار بالا است که ما خودت را از بین می‌بریم و فامیل‌ات را از بین می‌بریم. آنها (آدم‌ربایان) گفته که دولت در هشت ماه سرنخ پیدا کرده نتوانسته بازهم نمی‌تواند که سرنخ پیدا کند تا مبلغ را که گفته‌ایم پرداخت نکنید.»
محمدنبی گفته است: «حساب بانکی را باز می‌کردیم، اما دولت هنوز اجازه نداده است. اگر اجازه بدهد، ما حساب بانکی را باز می‌کنیم و از مردم کمک خود را خواهد خواستیم. چندین‌بار رفتیم مراجعه کردیم پیش والی صاحب هم رفتیم، پیش رئیس صاحب امنیت هم رفتیم؛ اما برای ما اجازۀ حساب را نمی‌دهند.»
درعین حال فرهاد عظیمی والی بلخ گفته است که پروندۀ عبدالرووف به دولت مرکزی سپرده شده است.
مردان تفنگ‌دار ناشناس که لباس نظامی بر تن داشتند، عبدالرووف را حدود هفت ماه پیش و در ماه عقرب سال ۱۳۹۹هجری خورشیدی از شهر مزارشریف هنگامی که می‌خواست از خانه به مکتب برود، ربودند که تا هنوز از سرنوشت او خبری نیست.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر