10:09 17 جون 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

منابع محلی در ولایت غزنی از خطر سقوط ولسوالی مقر این ولایت به دست طالبان خبر داده می‌گویند تا کنون در پی درگیری ها با گروه طالبان 7 تن از نیرو های امنیتی جان شان را از دست داده‌اند.

به گزارش اسپوتنیک، وکلای شورای ولایتی غزنی از تلفات سنگین نیروهای امنیتی در ولسوالی مقر خبر داده و می‌گویند که وضعیت در ولسوالی مقر غزنی بحرانی است و اگر به وضعیت این ولسوالی توجه نشود، مقر نیز مثل سه ولسوالی دیگر سقوط خواهد کرد.

به گفته این وکلاء وضعیت در ولسوالی مقر غزنی بحرانی است و هم‌اکنون جنگ در چند منطقه و مرکز این ولسوالی جریان دارد و اگر حملات و پشتیبانی هوایی صورت نگیرد و به این وضعیت توجه نشود، ولسوالی مقر نیز مثل جغتو، ده یک و آب بند سقوط خواهد کرد.

آنها می‌گویند در جنگ ولسوالی مقر، 7 نیروی امنیتی جان باخته و فرمانده پولیس این ولسوالی هم زخم برداشته است.

نیروهای امنیتی به دلیل عدم حمایت هوایی مجبور به عقب‌نشینی از مقر ولسوالی جغتو از بازار صداقت نیز شده‌اند.

از سویی هم طالبان با نشر ویدیو و خبرنامه ادعای تصرف یک پوسته در منطقه میرازاخیل ولسوالی مقر غزنی را دارند و می‌گویند که در این پوسته 9 سرباز بوده و همه آنها جان باخته‌اند.

همچنین ویدیویی که از بازار ولسوالی مقر در شبکه‌های اجتماعی نشر شده، نشان می‌دهد که بازار کامل بسته است و مقر این ولسوالی هم در همین بازار موقعیت دارد.

به گفته مقامات محلی؛ در جریان یک هفته، نیروهای امنیتی از ولسوالی‌های ده یک، جغتو و آب بند نیز عقب‌نشینی تاکتیکی کرده‌اند و از سوی دیگر طالبان از چند هفته به این سو در اطراف ولسوالی‌های قرباغ و خواجه عمری تجمع سنگینی دارند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر