01:23 17 جون 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

هیأت بین‌الوزارتی آمریکا به ریاست زلمی خلیل‌زاد، نماینده‌ ویژه این کشور در امور صلح افغانستان که به کابل آمده بود، روز سه‌شنبه، هژدهم جوزا، به سفرش پایان داد.

به گزارش اسپوتنیک، طبق اعلام سفارت آمریکا در کابل، هیأت آمریکایی در دیدار با رهبران افغانستان بار دیگر تعهد واشنگتن را بر مشارکت پایدار با افغانستان از طریق کمک‌های امنیتی و غیرنظامی تجدید کرده است.

این هیأت متشکل از نماینده‌گان شورای امنیت ملی، وزارت دفاع و اداره‌ توسعه بین‌المللی امریکا «USAID» بود و در جریان سفرش به کابل با رییس جمهور غنی، عبدالله عبدالله، رییس شورای عالی مصالحه ملی، میررحمان رحمانی، رییس مجلس نماینده‌گان و سایر مقامات دیدار کرد. محور این دیدارها فصل جدید روابط افغانستان با امریکا پس از خروج نیروهای بین‌المللی بود.

همکاری های دو جانبه محور دیدار عبدالله و خلیلزاد
Office of the National Reconciliation Council of the Islamic Republic of Afghanistan

سفارت آمریکا در کابل گفته است که هیأت آمریکایی با رهبران افغان در مورد روند خروج سربازان این کشور مشورت کرده و بر مشارکت سیاسی و حفظ اتحاد سیاسی در افغانستان در دوره گذار تأکید کرده است.

دو طرف هم‌چنان در این دیدار ادامه تلاش‌های دیپلماتیک قوی برای حمایت از روند صلح افغانستان را مهم خوانده‌اند.

خلیل‌زاد در دیدار با رهبران جامعه مدنی در مورد تعهد آمریکا برای حمایت از دست‌آوردهای 20 سال گذشته در افغانستان از جمله دست‌آوردهای زنان، دختران و اقلیت‌ها گفت‌وگو کرده است.

 گفتنی است که مایک آدلر، معاون ارشد شورای امنیت ملی، ربکا زیمرمن، معاون وزیر دفاع آمریکا و کارن فریمن، معاون سرپرست اداره توسعه بین‌المللی آمریکا برای آسیا و نیز تام وست معاون نمایندگی ویژه آمریکا برای صلح افغانستان خلیل‌زاد را در این سفر همراهی می‌کردند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر