03:54 13 جون 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 12
ما را در دنبال کنید

یالات متحده اعتراف کرده است که خروج نیروهای امریکایی از افغانستان یک چالش محسوب می شود و برای تثبیت وضعیت تلاش خواهد کرد.

به گزارش اسپوتنیک، «اریک گرین» مدیر ارشد امور روسیه و آسیای میانه در شورای امنیت ملی کاخ سفید در یک کنفرانس ویدیوی گفت در این باره گفته است.


وی گفت: "ما نمی توانیم چالش افغانستان را نادیده بگیریم. طی 18 سال گذشته، ارتش آمریكا در برابر تهدیدهای تروریستی به منطقه كمك كرده است. با خروج نیروهایمان از افغانستان، ما یک چالش جدید را تشخیص می دهیم. ما همچنان به ایجاد ثبات [وضعیت] در این کشور و منطقه خواهیم پرداخت تا افغانستان دوباره به پناهگاه تروریست ها تبدیل نشود."
گرین گفت: "ما مشتاقانه منتظر ادامه کار در زمینه مسائل امنیتی با کشورهای منطقه به منظور تقویت توانایی های آنها در مبارزه با تروریسم و ​​تأمین امنیت مرزها هستیم."
بربنیاد توافق‌نامه صلح میان امریکا و گروه طالبان، تمام نیروهای خارجی افغانستان را باید ماه می سال جاری ترک می‌کردند، اما دولت بایدن پس از بررسی این توافق‌نامه جدول زمانی خود را برای خروج تغییر داد و اعلام کرد که خروج نیروها تا 11 ماه سپتامبر 2021 انجام خواهد شد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر