04:06 26 سپتمبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

واشنگتن متعهد است، هر کاری لازمی را برای نگهبانی از پیمانکاران افغانستانی سربازان امریکایی انجام دهد.


به گزارش اسپوتنیک به نقل از اینترفاکس، جنرال مارک ملی رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح ایالات متحده گفت، که واشنگتن متعهد است هر کاری لازمی را برای محافظت از ترجمانان افغانستانی که با ارتش امریکا در افغانستان کار می کردند، انجام دهد.

ملی در سخنرانی در کمیته خدمات مسلح سنای امریکا گفت: "من می توانم قول دهم که مقامات ایالات متحده هر کاری را که لازم باشد برای اطمینان از ایمنی و حفاظت از کسانی که دو دهه با ما کار کرده اند انجام دهند".

رئیس پنتاگون لوید آستین، به نوبه خود گفت، كه نیروهای مسلح امریكا پیش از این عملیات نظارت بر افغانستان را از خارج این كشور آغاز كرده اند.

در اوایل این هفته، گروه طالبان گفت، كه این هیچ تهدیدی برای مترجمان افغانستانی و دیگر افرادی كه با نیروهای خارجی كار می كردند، نیست.

یادآوری می کنیم، صدها تن از ترجمانان افغانستانی در جریان 20 سال حضور نیروهای امریکایی و ناتو در افغانستان با آنها کار کرده اند و این ترجمانان اکنون از وضعیت این کشور نگرانی می کنند و بناباین به دنبال پناهندگی هستند. این کارگران می گویند، که ماندن آنها در افغانستان پس از رفتن نیروهای خارجی ماندن کابوسی که هر لحظه آنها را مرگ تهدید می کند. 

 

 

قرار است نیروهای امریکایی و ناتو تا 11 سپتامبر سال روان میلادی از افغانستان بیرون می شوند. 

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر