10:20 17 اکتوبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 11
ما را در دنبال کنید

معاون شورای عالی مصالحه ملی گفته است که مارشال عبدالرشید دوستم رهبر حزب جنبش ملی اسلامی افغانستان، در خط مقدم جبهات جنگ در شاهراه شبرغان- سرپل در حال مبارزه با طالبان است.

به گزارش اسپوتنیک،  در حالی که جنگ در اثر نقاط کشور به شمول ولایت های شمالی، به شدت جریان دارد، مارشال دوستم رهبر حزب جنبش، در خط مقدم جنگ در شاهراه شبرغان-سرپل در درگیری با طالبان حضور یافته است.

عنایت بابر فرهمند معاون شورای عالی مصالحه ملی گفته است که مارشال عبدالرشید دوستم رهبر حزب جنبش ملی اسلامی افغانستان، در خط مقدم جبهات جنگ در شاهراه شبرغان- سرپل در حال مبارزه با طالبان است.

او گفته ست که طالبان شب گذشته به پاسگاه های امنیتی شاهراه سرپل-شبرغان حمله تهاجمی کردند که این حمله آنان، مدت دو ساعت دوام داشت.

فرهمند گفته که مارشال عبدالرشید دوستم به مرکز سوق و اداره محل جنگ حضور یافته که در نتیجه این درگیری، تلفات سنگینی به طالبان وارد شده است.

او بیان کرده که در نبرد شب گذشته، ده ها جنگجوی طالبان کشته و زخمی شدند که اجسادش در میدان جنگ، باقی مانده است.

وزارت دفاع ملی نیز گفته که روز گذشته، قوای هوایی در مربوطات ولسوالی های شیرین‌تگاب و دولت آباد ولایت فاریاب، دو مخفیگاه طالبان را هدف قرار دادند که در نتیجه، هفت جنگجوی طالبان کشته و ۹ تن دیگر از آنان زخمی شدند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر