15:10 17 اکتوبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

بستگان شماری از زخمیان نظامیان دولتی در ولسوالی اوبه‌ی ولایت هرات با برپایی تجمع اعتراضی در شهر هرات، خواهان انتقال آنان از ولسوالی اوبه به مرکز این ولایت شده‌اند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از روزنامه اطلاعات روز، آنان که امروز دوشنبه (14 جون)، در مقابل ساختمان مقام ولایت هرات گردهم آمده بودند، گفتند که اگر 27 زخمی نظامیان دولتی به‌گونه‌ی فوری از ولسوالی اوبه به شهر هرات منتقل نشوند، جان‌های‌شان را از دست می‌دهند.

آنان تأکید کرده‌اند که حکومت باید فورا زمینه‌ی درمان این نیروها را فراهم کند.

عبدالغفار، یکی از این معترضان که 60 سال سن دارد و فرزندش در جنگ با طالبان در اوبه شدیدا زخمی شده است، به روزنامه اطلاعات روز گفت که کسی از مسئولان به فکر تداوی پسر زخمی او نیست.

او افزود: «حکومت در قبال زخمیان ما بی‌توجه است. فرزند من دو سال در قطعه‌ی 555 خدمت کرده است، اما حالا کسی نیست که او را جهت درمان منتقل کند.» پدر این نظامی زخمی تأکید کرد که حکومت نباید در قبال سربازانش بی‌پروا باشد.

او در خطاب به حکومت تأکید کرد که باید فورا زخمیان در ولسوالی اوبه را به شهر هرات منتقل کند.

در همین حال جیلانی فرهاد، سخن‌گوی والی هرات به روزنامه اطلاعات روز گفت که نیروهای کمکی به سمت ولسوالی اوبه در حرکتند و به‌زودی وضعیت امنیتی در این ولسوالی بهبود پیدا می‌کند.

طی سال جاری حملات طالبان در ولسوالی اوبه در شرق شهر هرات افزایش یافته است. بر بنیاد اطلاعات منابع مردمی، روز گذشته ساختمان ولسوالی و فرماندهی پولیس اوبه به دست طالبان سقوط کرده است.

منابع حکومتی هم در هرات تأیید می کنند که تنها یک قرارگاه ارتش در ولسوالی اوبه به‌دست دولت است و متباقی مناطق این ولسوالی در کنترل طالبان است.

همچنین یک ویدیو که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، نشان می‌دهد که طالبان در حال انتقال تجهیزات جنگی از ولسوالی اوبه اند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر