17:11 04 اگست 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 01
ما را در دنبال کنید

عضو کمیته نیروهای مسلح سنای امریکا از رئیس جمهور این کشور خواست تا برای جلوگیری از ایجاد خلأ امنیتی، یک هزار نظامی این کشور را در افغانستان نگهدارد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، جیمز اینهاف سناتور ارشد جمهوریخواه در کمیته نیروهای مسلح سنای امریکا از جو بایدن رئیس جمهور این کشور خواست تا برای جلوگیری از ایجاد خلاء امنیتی پس از خروج نیروها، دستکم یک هزار نظامی را در افغانستان نگه کند.

اینهاف در یادداشتی در «وال‌استریت ژورنال» به بایدن پیشنهاد داد که پس از خروج نیروها از افغانستان نیز حدود یک هزار نظامی را تا بهار سال 2022 در افغانستان نگه دارد.

وی افزود که حفظ حضور نیروهای کوچک و متناسب برای مدت شش ماه بیشتر به واشنگتن اجازه می‌دهد تا همزمان با تکامل فضای سیاسی و امنیتی، یک نیروی ضد تروریسم سریع را حفظ کرده و اطلاعات، نظارت و شناسایی موثرتر را فعال نماید.

این سناتور ارشد جمهوریخواه گفت، که دولت بایدن برای تصمیم‌گیری درباره خروج کامل از افغانستان شرایط میدانی این کشور را نادیده گرفته است.

اینهاف تاکید کرد، که واشنگتن باید تا زمانی که شرایط ذکر شده در توافقنامه امریکا-طالبان تحقق یابد، شمار کمی از نیروها را در افغانستان حفظ کند.

وی تاکید کرد، که آمریکا با ادامه حضور تا بهار سال آینده قادر خواهد بود تا ارزیابی واقعگرایانه‌تری از وضعیت امنیتی در حال تکامل افغانستان پیدا کند و این به واشنگتن کمک خواهد کرد تا بفهمد آیا طالبان در نظر دارد به تعهداتش پایبند باشد یا خیر.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر