11:17 17 اکتوبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 01
ما را در دنبال کنید

شماری از سربازان زخمی در ولسوالی اوبه ولایت هرات که در محاصره طالبان قرار داشتند، به وسیله چرخبال های ارتش به شهر هرات منتقل شدند. 

به گزارش اسپوتنیک به نقل از آوا، جیلانی فرهاد سخنگوی والی هرات گفته است، که همه زخمیان نیروهای امنیتی امروز (جمعه، ۲۸ جوزا)، توسط چرخبال‌ها از قرارگاه نیروهای ارتش به مراکز درمانی در شهر هرات، منتقل شدند.

یک‌ منبع امنیتی در هرات به رسانه ها گفته است، که نیروهای هوایی شب گذشته دست‌کم ۱۲۰ نیروی امنیتی را به همراه ده ها سرباز زخمی گیرمانده در محاصرۀ طالبان، از قرارگاه ارتش در ولسوالی اوبه، نجات دادند.

منبع می‌افزاید، که پس از نجات نیروهای امنیتی، طالبان ولسوالی اوبه را به گونۀ کامل تصرف کرده‌اند.

یادآوری می کنیم، که اوایل هفته گذشته پس از شدت‌یافتن حملات طالبان در ولسوالی اوبه، تمامی نیروهای امنیتی ساختمان‌های فرماندهی پولیس و ولسوالی را ترک کردند و به یک قرارگاه ارتش در این ولسوالی جابه‌جا شدند.

خانواده‌های سربازان زخمی و گیرمانده در محاصرۀ طالبان در اوبه نیز از روز دوشنبۀ گذشته، بیست‌وچهارم جوزا، برای چهار روز پیاپی در برابر دفتر والی هرات تجمع اعتراضی برپا کردند و روز گذشته دروازۀ مقام ولایت هرات را بستند.

معترضان مدعی بودند، که دولت به ویژه مسئولان امنیتی برای نجات جان سربازان زخمی که در حالت وخیم قرار دارند، هیچ اقدامی نکرده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر