11:55 25 جولای 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 30
ما را در دنبال کنید

مقام‌های محلی در ولایت فاریاب می گویند که، گل اختیار عرب فرمانده ولسوالی خواجه سبزپوش پیش از شام امروز با 13 پولیس به طالبان پیوسته است، اما جنگ هم اکنون ساعت 10 شب به شدت ادامه دارد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از پژواک، صبغت الله سیلاب معاون شورای ولایتی گفت که، فعلا با مسوولین نظامی در مقر لوای اول قرار دارد از طریق مخابره از وضعیت خواجه سبزپوش را تعقیب می‌کند پیش از شام فرمانده عرب تسلیم شد و بعد از شام طالبان حملات تهاجمی شان را بالای نیروهای اردوی ملی، امنیت ملی و خیزش های مردمی در تعمیر ولسوالی و تپه های اطراف ولسوالی آغاز کردند که جنگ هم اکنون به شدت جریان دارد.

وی افزود که، طیاره ها از فضا و توپ دیسی از شهر میمنه از 25 کیلومتری به حمایت از نیروهای خواجه سبزپوش ادامه دارد.

عبدالله معصومی ولسوال خواجه سبزپوش حمله طالبان را تایید نموده گفت که، فرمانده این ولسوالی پیش از شام با استفاده از فرصت با 13 پولیس به طالبان پیوسته است.

اما یک منبع امنیتی نخواست نامش گرفته شود گفت که، ارتباط مخابره نیروهای خواجه سبزپوش با مرکز ولایت قطع گردیده است. روز گذشته ولسوالی شیرین‌تگاب، دو روز قبل ولسوالی دولت آباد، دو هفته پیش ولسوالی قیصار و دو ماه قبل ولسوالی المار سقوط کرده بود.

همزمان با خروج کامل نیروهای امریکایی و ناتو از افغانستان روند سقوط ولسوالی‌ها در ماه‌های اخیر شدت گرفته، مقام‌های دولت از «عقب‌نشینی تاکتیکی» صحبت می‌کنند، به گفته امرالله صالح، معاون اول رئیس‌جمهور افغانستان «عقبه طالبان عمق و پهنا ندارد».

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر