22:39 28 جولای 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

وزیر امور داخله آلمان اعلام کرده که این کشور درنظر دارد تا برای حفاظت همکاران افغانستانی شان، ازحملات طالبان، تعداد بیشتری از آنها را به آلمان انتقال بدهد.

به گزارش اسپوتنیک، هورست زیهوفر، وزیر امور داخله آلمان روز گذشته (جمعه) گفت که برای حفاظت همکاران افغانستانی نیروهای آلمان از تهدیدات احتمالی طالبان، حکومت فدرال پیش از این جلسه به دلیل مسئولیت‌های انسانی به پذیرش تعداد بیشتر، توافق کرده است.

زیهوفر گفته است که به این دلیل «مهلت دو ساله» لغو شده است. براساس این مهلت تا حالا کسانی که در دو سال اخیر با نیروهای آلمانی کار کرده اند و خود را در معرض خطر می بینند، می توانستند درخواست سفر به آلمان را ارائه کنند.

زیهوفر با این اظهارات خود گزارش «اشپیگل» را تأیید کرده است که براساس آن نه تنها کارمندانی که در دو سال اخیر با نیروهای ارتش آلمان همکاری داشتند، بلکه همه کارمندانی که از سال 2013 به بعد با نیروهای آلمان همکار بوده اند و با تهدیدات امنیتی مواجه اند، به آلمان منتقل خواهند شد. 

بوریس پیستوریوس، وزیر داخله ایالت نیدرزاکسن با استقبال از این تصمیم حکومت فدرال آلمان تأکید کرده است که این تصمیم شامل حال همه همکاران افغانستانی ارتش و پولیس فدرال آلمان می شود.

دویچه وله نوشته که او افزوده است که وزرای داخله بر سر ایجاد تسهیلات در روند صدور ویزا به این کارمندان توافق کرده اند و از حکومت فدرال آلمان خواسته اند تا هزینه سفر آنان را به عهده بگیرد.

بنابر تخمین منابع حکومت آلمان حدود 350 کارمند محلی سابق نیروهای این کشور به آلمان منتقل می شوند. همچنان همسران و فرزندان آنان نیز که جمعاُ حدود 1500 تن خواهند شد، اجازه سفر به آلمان را به دست خواهند آورد. به گزارش «اشپیگل» از سال 2013 به بعد ۷۹۸ کارمند محلی سابق نیروهای آلمانی همراه با 2596 عضو خانواده های شان در آلمان پذیرفته شده اند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر