07:36 06 اگست 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 01
ما را در دنبال کنید

وزیر خارجه ترکیه گفته است که در کنار همکاری در روند صلح افغانستان، مأموریت تأمین امنیت میدان هوایی کابل را نیز بر عهده بگیرد.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت امور خارجه امروز (شنبه، ۲۹ جوزا) با نشر خبرنامه‌یی می‌نویسد که آقای اوغلو این مطلب را در دیدار با محمدحنیف اتمر، وزیر خارجۀ کشور در ترکیه مطرح کرده است.
به نقل از این خبرنامه، آقای اوغلو می‌گوید که نقش سازندۀ ترکیه در روند صلح افغانستان ادامه خواهد یافت و این کشور آماده است مأموریت تأمین امنیت میدان هوایی کابل را بر عهده بگیرد. به گفتۀ او، ترکیه همچنان آماده است در پروژه‌های زیربنایی در افغانستان سرمایه‌گذاری کند.


پیش از این وزیر خارجه افغانستان، محمد حنیف اتمر خاطر نشان کرد: "ما قبلاً با ناتو و ایالات متحده برای حضور آنها در افغانستان توافق کرده بودیم، اما اکنون آنها سربازان خود را از کشور بیرون می‌کنند.
وی گفت: ما از آنها تشکّر می کنیم و می خواهیم که همکاری آنها پس از خروج نیروها با افغانستان ادامه یابد."
آقای وزیر درمورد تامین امنیت از سوی ترکیه گفت: "این اقدام بسیار مهمی است. میدان هوایی کابل، برای استفاده نمایندگی های دیپلماتیک در افغانستان در دسترس باشد. ترکیه پیشقدم شده و در این مورد حمایت کامل ارائه کرده است."
وزیر امور خارجهٔ کشور از حمایت و همکاری‌های ترکیه با افغانستان در بخش‌های مختلف قدردانی نموده و نقش آن‌کشور را در تأمین صلح و آتش‌بس دایمی در افغانستان، مهم و ارزنده خواند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر