07:48 20 اکتوبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 11
ما را در دنبال کنید

وزارت خارجه چین از شهروندان کشورش خواسته است که هرچه زودتر از أفغانستان بیرون شوند.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت خارجه چین و سفارت این کشور درافغانستان با نشر بیانیه‌ای از شهروندانش خواسته است تا در اسرع وقت بخاطر تهدیدات امنیتی این کشور را ترک کنند.


دربیانیه‌ وزارت خارجه این کشور آمده است: از آغاز سال مناقشات ادامه دارند، اقدامات تروریستی بیشتر می‌شود و وضعیت امنیتی پیچیده و متشنج‌تر می‌شود. وزارت خارجه و سفارت چین در افغانستان از شهروندانش و سازمان های چینی در افغانستان می خواهند اقدامات احتیاطی و آمادگی اضطراری را تقویت کنند و در پروازهای تجاری بین المللی روند ترک از این کشور را تسریع کنند.
درگیری‌های میان نیروهای دولتی و طالبان علی رغم تلاش های صورت گرفته برای برقراری روند صلح، همچنان ادامه دارد. اواخر ماه فبروری امریکا سال گذشته و طالبان اولین توافق‌نامه صلح درباره خروج نیروهای خارجی و آغاز گفتگوهای بین‌الافغانی را پس از بیش از 18 سال جنگ در قطر به امضا رساندند.
گفتگوهای بین‌الافغانی در تاریخ 12 سپتمبر سال 2020 در دوحه آغاز شد. دولت امریکا اعلام کرد که روند خروج نیروهای امریکایی از افغانستان از تاریخ اول ماه می آغاز می‌شود و تا 11 سمپتمر سال روان با هماهنگی متحدان این روند به پایان می‌رسد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر