17:00 04 اگست 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

سخنگوی وزارت دفاع امریکا می‌گوید که چه‌گونه‌گی فراهم سازی کمک به نیروهای افغان را بیرون از افغانستان، در حال بررسی است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، جان کربی، سخن‌گوی پنتاگون یا وزارت دفاع امریکا در واکنش به افتادن مرکزهای چندین ولسوالی در دوماه گذشته به‌دست طالبان، می‌گوید که فرمانده‌هان امریکایی اوضاع این کشور را روز مرزه ارزیابی می‌کنند.

او افزود که چه‌گونه‌گی فراهم سازی کمک به نیروهای افغان از بیرون از افغانستان در سطوح مختلف ارتش امریکا در حال بررسی است، اما با این‌هم او می‌گوید که در برنامۀ خروج سربازان امریکایی از افغانستان، تغییر به میان نخواهد آمد.

او می‌افزاید: "این قابلیت‌ها از قبل وجود داشته‌است. رهبران به‌دنبال راه‌های بهتر برای انجام مأموریت‌ها هستند. جنبه‌های دیگر وضعیت افغانستان هنوز در بررسی استند".

به‌گفتۀ او، فرماندهان نظامی امریکا دربارۀ حملات هراس‌افگنانه و فراهم ساختن لوژستیکی از بیرون، در حال ریزنی استند.

او تأکید کرد که جنگ راه حل بحران افغانستان نیست و تلاش برای پیروزی از راه جنگ رسیدن به ثبات را در این کشور، دُشوار می‌سازد.

جوبایدن، رییس‌جمهور امریکا در ماه اپریل اعلام کرد که تمامی نیروهای امریکایی تا یازدهم سپتمبر سال روان میلادی، از افغانستان بیرون خواهند شد.

کربی اضافه کرا لوید آستین، وزیر دفاع امریکا کشتی‌های جنگی هواپیمابر را در منطقه گسترش داده‌است و او همچنان یک گروه ویژۀ بمب‌افکن را در منطقه مستقر کرده‌است.

او در ادامه می‌گوید: "هیچ کس فکر نمی‌دهد که این چقدر دشوار است. اما همانطور که وزیر دفاع گفت، دشوار به معنای غیرممکن نیست و ما در حال حاضر توانایی دستیابی به هر نقطۀ زمین را داریم که فکر می‌کنیم به آن نیاز داریم".

او می‌گوید که برنامه ریزان به‌دنبال یافتن راه‌هایی برای پشتیبانی قراردادی از نیروهای افغان پس از پایان روند خروج نیروهای خارجی از افغانستان استند.

او در این باره افزود: "گزین‌های بسیاری وجود دارند که ما به دنبال چه‎گونه‌گی ادامۀ پشتیبانی قراردادی ... به ویژه نیروهای هوایی افغانستان هستیم. ما در حال حاضر بسیار فعالانه در تلاش هستیم تا راه خود را طی کنیم. ما در حال بررسی از گزینه‌ها هستیم."

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر