12:56 24 جولای 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 21
ما را در دنبال کنید

رهبر حزب وحدت مردم افغانستان امروز برای سرکوب طالبان وارد مزار شد. 

به گزارش اسپوتنیک، پس از یورش های تهاجمی جنگجویان طالبان؛ حاجی محمد محقق مشاور ارشد در امور سیاسی رئیس جمهور افغانستان، برای بسیج نیروهای مردمی و سرکوب طالبان وارد مزارشریف شد.

محقق ساعاتی پیش وارد مزارشریف شد و در میدان هوایی بین‌المللی مولانا جلاالدین محمد بلخی به خبرنگاران گفت، که شهر مزارشریف «خط سرخ» نظام، مردم و جریان‌های سیاسی است.

او گفت: شمال و شهر مزارشریف در گذشته نیز شاهد حضور خشونت‌بار طالبان بوده است و بار اول نیست که این گروه به دروازه‌های مزارشریف رسیده‌ است.

محمد محقق از مردم خواست، که این بار محکم بیاستند و «شگردهای طالبان» را که توسط آن برخی ساحات را گرفته‌اند، خنثا کنند.

مشاور ارشد رئیس جمهور افغانستان در امور امنیتی و سیاسی گفت، که شعار او در گذشته این بود که استفاده سلاح در اختیار ارتش و پولیس باشند و دیگران سیاست کنند.

به گفته او، از طالبان نیز در گذشته خواسته بود که از راه صلح، انتخابات و منطق در پی کسب قدرت باشند، اما این گروه سرانجام مردم را مجبور کرد، که در کنار دولت دست به سلاح ببرند.

محمد محقق گفت، که به این فکر افتاده است که «حرکت‌های سخت‌افزاری» را نیز از یاد نبرد.

 محقق افزود، که برای «تشریک مساعی» با سایر جریان‌ها به مزارشریف آمده است.

در همین حال خبرها حاکی از آن است، که یارمحمد دوستم فرزند مارشال دوستم پس از یک سفر کوتاه به ترکیه، با پشتیبانی مالی و نظامی ترکیه به افغانستان باز گشته است.

یادآوری می کنیم، که پیش از این عطا محمد نور، عباس ابراهیم زاده و چندین وکیل مجلس نمایندگان برای بسیج و سرکوب گروه طالبان به مزار شریف آمده بودند. 

 

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر