22:42 27 جولای 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

 افغانستان در آینده نزدیک به یکی از زمینه های اصلی کار کمیته بین المللی صلیب سرخ تبدیل خواهد شد.


به گزارش اسپوتنیک، پیتر ماورر رئیس کمیته بین المللی صلیب سرخ به اسپوتنیک گفت، که افغانستان در آینده نزدیک به یکی از مناطق اولویت دار صلیب سرخ بین المللی تبدیل خواهد شد.

ماورر گفت: "همه انتظار دارند که از این پس (پس از عقب نشینی نیروهای امریکایی) افغانستان یک دوره گذار دشوارتر داشته باشد، تا زمانی که ثبات سیاسی جدیدی در کشور ایجاد شود این کشور یکی از مناطق اولویت های اصلی ما در ماه های آینده تبدیل خواهد شد".

وی خاطرنشان کرد، که کمیته بین المللی صلیب سرخ روابط خوبی با دولت افغانستان و با جنبش طالبان دارد و این کمیته کارهای گسترده ای در این کشور انجام می دهد.

ماورر افزود: "اگر به تعداد غیرنظامیان کشته شده، پرسنل نظامی، نیازهای اجتماعی در افغانستان نگاه کنیم، خواهیم دید که طی 5-6 سال گذشته اوضاع خراب شده است. بنابراین اکنون افزون بر خرابی وضعیت، (پس از عقب نشینی نیروهای امریکایی) بی ثباتی سیاسی نیز اضافه شده است".

یادآوری می کنیم، که دولت امریکا از اول ماه می تا یازدهم سپتامبر وعده کامل بیرون شدن نیروهای امریکایی را داده است. در سال 2020 واشنگتن و نمایندگان گروه طالبان در دوحه اولین توافقنامه صلح در بیش از 18 سال جنگ را امضا کردند. این امر برای خروج نیروهای خارجی از افغانستان در مدت 14 ماه و آغاز گفتگوی میان افغانستانی ها پس از تبادل زندانیان فراهم شده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر