22:19 05 اگست 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 02
ما را در دنبال کنید

فاکس نیوز از حملات پهپادی ارتش امریکا به افغانستان در آستانه دیدار رئیس‌جمهور غنی با همتای امریکایی خود، جو بایدن، خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک، این شبکه تلویزیونی این خبر را به نقل از یکی از مقام های وزارت دفاع امریکا یا پنتاگون منتشر کرده است.

طبق گزارش، ارتش ارتش امریکا دو حمله پهپادی علیه مواضع طالبان در شمال افغانستان انجام داده است. این حملات درست چند ساعت پیش از دیدار غنی و بایدن، اتفاق افتاد. آن‌ها قرار است بعدازظهر جمعه در کاخ سفید با یکدیگر ملاقات کنند.

بر اساس گزارش تعداد نامشخصی از نیروهای طالبان در دو ولایت بغلان و کندز در این دو حمله کشته شدند.

رئیس‌جمهور غنی و عبدالله عبدالله چهارشنبه‌شب، دوم سرطان، در رأس یک هیأت عالی‌رتبه عازم امریکا شدند.

رئیس‌جمهور غنی در حالی به امریکا رفته است که نبرد بین نیروهای امنیتی افغانستان و طالبان به اوج رسیده است. در 24 ساعت گذشته طالبان کنترول سه ولسوالی دیگر را به دست آورده است اما شش ولسوالی را هم از دست داد.

پیشتر دولت امریکا اعلام کرده بود که از یکم ماه می روند خروج نیروهایش از افغانستان را آغاز می‌کند و تا 11 سپتمبر این روند در هماهنگی با هم پیمانان خاتمه خواهد یافت.

لازم به یادآوری است که امریکا و طالبان در فبروری 2020 پس از ماه ها مذاکره توافقنامه صلح را در دوحه به امضا رساندند. این توافق شامل خروج نیروهای خارجی از افغانستان ظرف مدت 14 ماه و همچنین آغاز گفتگوهای بین‌الافغانی پس از تبادل زندانیان بود. از زمان امضای این توافق، طالبان بارها واشنگتن را به نقض آن متهم کرده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر