09:20 24 جولای 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 30
ما را در دنبال کنید

در یک شبانه روز گذشته هفت ولسوالی ولایت های پکتیا، بغلان و فاریاب دوباره به تصرف نیروهای دولتی در آمده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از آریانا نیوز، نبردهای سنگین در بخش هایی از کشور میان نیروهای دولتی و طالبان ادامه دارد.

ارتش می‌گوید، در یک شبانه روز گذشته ولسوالی های میرزکه، سید کرم و احمد آباد ولایت پکتیا، اندخوی و خانچارباغ فاریاب، خنجان و دوشی بغلان و بخش هایی از کیله گی بغلان دوباره زیر اداره نیروهای دولتی درآمده اند.

از سوی هم منابع محلی می گویند که در شبانه روز گذشته، ولسوالی های دولینه غور، گذرگاه نور و خوست در بغلان و یک پایگاه پولیس سرحدی در جنوب کشور که 64 کیلومتر مزر میان افغانستان و پاکستان را تامین امنیت می کرد، به دست طالبان افتاده است.

در شمال، مسیر شاهراه محمود راقی و ولسوالی تگاب کاپیسا از سوی نیروهای امنیتی از وجود جنگجویان پاک سازی شد.

از سوی دیگر افراد نزدیک به مارشال دوستم با پخش یک نوار گفته اند که قطعه سرخ مارشال دوستم وارد شهر اندخوی شده تا بخش های از دست رفته در ولایت های فاریاب، جوزجان و سرپل را از طالبان پس بگیرد.

در بلخ، عطا محمد نور، با صدها هوادار مسلح اش و فرماندهان پیشین جهادی، در کنار نظامیان افغان عملا عملیات پس گیری مناطق از دست طالبان را آغاز کرده است.

به ادامه بسیج مردمی و حمایت از نیروهای امنیتی، غوری ها نیز به خیابان آمدند و با گرفتن جنگ افزار اعلام پشتیبانی از نظامیان کشور کردند.

ارتش می گوید در چند روز گذشته حدوده ده ولسوالی کشور دوباره به تصرف نیروهای دولتی در آمده است.

با این حال جنگ در حومه های شهر تالقان فروکش کرده اما شهر پلخمری گواه نبردهای سنگین میان نیروهای دولتی و طالبان بوده که از عقب زدن حملات طالبان در این شهر نیز گزارش شده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر