22:17 28 جولای 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

عبدالستار میرزکوال، سرپرست وزارت امور داخله ادعا می‌کند که طالبان می‌کوشند تجهیزات جنگی نیروهای دولتی را که بدست آورده‌اند، به پاکستان انتقال دهند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، سرپرست وزارت داخله که به پکتیا رفته‌است، می‌گوید که طالبان می‌خواهند از راه زابل تانک‌ها و تجهیزات نظامی دیگر را به پاکستان انتقال دهند.

او در این باره بیان داشت: «این اطلاعات هم وجود دارد که طالبان بعضی از تانک‌ها را از راه زابل به پاکستان انتقال بدهند. شورای امنیت و سرقمندانی اعلی قوای مسلح دستور داده‌است که گزمه هوایی دایمی انجام شود تا هر تانکی که به‌سوی پاکستان انتقال داده شود، آماج قرار بگیرد».

شمیم خان کتوازی، رئیس ادارۀ مستقل ارگان‌های محلی نیز بیان داشت: «وسایلی را که از نیروهای امنیتی استند، آن‌ها را به آن طرف دیورند انتقال داده‌اند. در این باره، تصویر و شواهد وجود دارد که سربازان پاکستانی با آن‌ها عکس گرفته‌اند».

اما ذبیح‌الله مجاهد، سخن‌گوی طالبان انتقال تجهیزات را از سوی این گروه به پاکستان را رد می‌کند.

این در حالی است که نبردها میان نیروهای دولتی و طالبان در پکتیا ادامه دارد. نیروهای دولتی توانستند کنترول ولسوالی میرزکه این ولایت را دوباره بدست بگیرند.

مقام‌های محلی در پکتیا می‌گویند که در جریان عملیات پس‌گیری این ولسوالی جنگجویانی را بازداشت کرده‌اند که پاکستانی استند و در صفوف طالبان در این ولایت می‌جنگیدند.

ولسوالی میرزکه سه روز پیش بدست طالبان افتاد. بسیاری از بخش‌های این ولسوالی در جریان جنگ ویران شده‌اند و یا هم آتش زده شده‌است.

مقام‌های محلی پکتیا می‌گویند که طالبان بسیاری از پاسگاه‌های نیروهای امنیتی را آتش‌ زده‌اند و نیز جاده‌ها را ویران کرده‌اند.

پکتیا چهارده ولسوالی دارد؛ اما هرچند ده ولسوالی آن در روزهای اخیر بدست طالبان  افتاده بودند، اما نیروهای دولتی ادارۀ ولسوالی‌های میرزکه، احمد آبا و سید کرم را پس گرفته‌اند؛ در حالی‌که طالبان هنوزهم در ولسوالی‌های جانی خیل، دند پتان، سمکنی، زازی آریوب، احمد خیل، لژه منگل و روحانی بابا حضور دارند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر