15:26 28 اکتوبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

به‌گفتۀ مسؤولان اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری، در هر هفته تا ۳۰ تُن کالاها و فرآورده‌های کشور از راه دهلیز هوایی به بیرون صادر می‌شوند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، مسؤولان اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری می‌گویند که افغانستان در شش ماه سال جاری میلادی به ارزش ۴۵۰میلیون دالر صادرات داشته‌است.

به‌گفتۀ مسؤولان اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری، در هر هفته تا 30 تُن کالاها و فرآورده‌های کشور از راه دهلیز هوایی به بیرون صادر می‌شوند که از آغاز سال جاری میلادی تا کنون 32 هزار 800 تُن کالا از طریق دهلیز هوایی به بیرون صادر شده‌اند.

مسؤولان این اتاق، ابراز امیداواری می‌کنند که با بهبود روند صادرات کالاها به خارج تا پایان امسال، ارزش صادرات کشور به بیش از یک میلیارد دالر خواهد رسید.

میرزمان پوپل، مسؤول بخش صادرات اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری گفت: «از ماه سرطان فصل صادرات ما شروع می‌شود و تا ختم ماه میزان ادامه دارد. هفتصد میلیون دالر صادارت، هدف ما تا ختم ماه میزان است که ماه به این هدف می‌رسانیم.»

مسؤولان ادارۀ "حرکت" اما می‌‎گویند که صادرات از راه زمین، با مشکلاتی روبه‌رو است.

حجت‌الله فضلی، رییس اداره حرکت بیان داشت: "در سال 2020 میلادی مشکلات در مسیر زمینی بیشتر بود. بسیاری از راه‌ها مسدود بودند. اما امسال وضعیت خوب‌تر است".

شماری از آگاهان اقتصاد، افزایش صادرات کشور را برای بهبود کسر بیلانس بازرگانی در کشور مهم می‌دانند و می‌گویند که در این بخش باید راه‌های کم‌هزینه جستجو شود.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر