22:34 25 اکتوبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 41
ما را در دنبال کنید

وزارت خارجه افغانستان با نشر یک خبرنامه می گوید که تحریک طالبان پاکستان (TTP) به‌هیچ وجه در افغانستان هسته‌گذاری نشده و نه در خاک ما فعالیت دارد.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت خارجه افغانستان با نشر یک خبرنامه امروز یک‌شنبه (27 جون)، اعلام کرد که تحریک طالبان پاکستان (TTP) به‌هیچ وجه در افغانستان هسته‌گذاری نشده و نه در خاک ما فعالیت دارد. این تحریک، بر اساس پالیسی امنیت ملی جمهوری اسلامی افغانستان، در کنار سایر گروه‌های تروریستی، دشمن صلح، ثبات و رفاه در افغانستان و منطقه شناخته شده و دولت افغانستان علیه این گروه تروریستی مانند سایر گروه‌های تروریستی بدون هرنوع تبعیض مبارزه می‌کند.

در ادامه این خبرنامه آمده است: "دولت جمهوری اسلامی افغانستان پیوسته بر عملی‌شدن قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل متحد و توافق‌نامه صلح دوحه مبنی بر قطع روابط طالبان با سایر گروه‌های تروریستی منطقه‌یی و بین‌المللی به شمول تحریک طالبان پاکستان، لشکر طیبه، جیش محمد، تحریک اسلامی اوزبیکستان، تحریک اسلامی ترکستان شرقی، القاعده و داعش تأکید کرده است".

وزارت خارجه افغانستان تاکید دارد که به‌منظور تأمین صلح پایدار در افغانستان و تضمین ثبات و رفاه در منطقه، جمهوری اسلامی افغانستان از همه کشورها به‌ویژه پاکستان می‌خواهد تا علیه گروه‌های تروریستی به‌صورت مشترک، یکسان و بدون تبعیض برخورد نموده، نگذارند این گروه‌ها که باهم پیوند نزدیک و سازمان‌یافته دارند در تبانی باهمدیگر امنیت و ثبات کشورهای ما را به مخاطره افگنند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر