14:16 19 اکتوبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

مسئولان محلی بدخشان می‌گویند، 200 خانوادۀ آوارۀ جنگ کندز که به این ولایت کوچ کرده‌اند، باشنده‌گان اصلی بدخشان‌اند؛ اما از سال‌های متمادی در کندز مسکون بوده‌اند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از سلام‌وطندرا، نیک‌محمد نظری، سخنگوی والی بدخشان می‌گوید، به وضعیت آواره‌‌گانی که از کندز به این ولایت کوچ کرده‌اند، ادارۀ محلی بدخشان رسیده‌گی خواهد کرد.

سخنگوی والی بدخشان می‌افزاید که این خانواده‌ها در اثر «ظلم و فشار» جنگ‌جویان طالبان به شهر فیض‌آباد، مرکز این ولایت پناه آورده‌اند.

در همین حال، احمدبشیر صمیم، والی بدخشان با نماینده‌گان آواره‌گان جنگ کندز که به بدخشان آمده‌اند، دیدار کرده، مشکلات آنان را استماع و به ریاست‌ مبارزه با حوادث و آمریت امور مهاجران هدایت داده است که هرچه زودتر به وضعیت این بی‌جاشده‌گان از امکانات موجود رسیده‌گی شود.

براساس گفته‌های مسئولان، ریاست مبارزه با حوادث، آمریت امور مهاجران و نهادهای کمک‌کننده که از دو روز به این‌سو در ساحه حضور دارند، کمک‌های اولیه از قبیل غذای ‌گرم و پوشاک به آنان توزیع کرده‌اند.

هم‌چنان ریاست صحت بدخشان طبق هدایت والی، یک تیم صحی را موظف کرده است که خدمات صحی را برای این بی‌جاشده‌گان انجام دهد.

والی بدخشان می‌گوید که «بدبختانه این بی‌جاشده‌گان در وضعیت مناسب قرار ندارند» و از نهادهای ملی و بین‌المللی خواسته است که در کنار دولت به کمک این مردم بشتابند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر