14:47 21 سپتمبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

سخنگوی کاخ سفید می‌گوید که واشنگتن انتظار دارد که روند خروج نیروهای امریکایی از افغانستان تا اواخر ماه اگست به پایان برسد.

به گزارش اسپوتنیک، جن پسکی، سخنگوی کاخ سفید روز جمعه، 2 جولای در یک جلسه توجیهی اعلام کرد که امریکا انتظار دارد که روند خروج کامل نیروهای امریکایی از افغانستان تا اواخر ماه اگست به اتمام برسد.

وی گفت: «ما در حال حاضر انتظار داریم که این (خروج از افغانستان) تا پایان ماه اگست به اتمام برسد. رئیس‌جمهور بایدن تصمیم گرفت که نیروهای امریکا را از افغانستان بیرون کند و جنگ را پس از 20 ساله را در آنجا نقطه پایان دهد».

پیشتر دولت امریکا اعلام کرده بود که از یکم ماه می روند خروج نیروهایش از افغانستان را آغاز می‌کند و تا 11 سپتمبر این روند در هماهنگی با هم پیمانان خاتمه خواهد یافت.

لازم به یادآوری است که امریکا و طالبان در فبروری 2020 پس از ماه ها مذاکره توافقنامه صلح را در دوحه به امضا رساندند. این توافق شامل خروج نیروهای خارجی از افغانستان ظرف مدت 14 ماه و همچنین آغاز گفتگوهای بین‌الافغانی پس از تبادل زندانیان بود. از زمان امضای این توافق، طالبان بارها واشنگتن را به نقض آن متهم کرده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر