12:35 24 جولای 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

مقامات آمریکایی درحال برنامه ‌ریزی برای خروج اضطراری دیپلمات‌های و دیگر اتباعش از افغانستان است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، مقامات آمریکایی به دلیل نگرانی از وخیم‌تر شدن وضعیتی افغانستان و پیامدهای و تهدیدات احتمالی آن برای نظامیان باقیمانده، دیپلمات‌ها و دیگر شهروندان آمریکایی، تلاش‌ها برای ایجاد یک برنامه جهت خروج اضطراری از کابل را شدت بخشیده است.

«وال‌استریت ژورنال» نوشت که پیش از این درباره برنامه‌ریزی گسترده برای تخلیه سفارت آمریکا گزارش نشده بود که نشان دهنده افزایش نگرانی از حمله طالبان و غلبه این گروه به نیروهای امنیتی افغان و محافظان سفارت آمریکا در کابل است.

این نشریه آمریکایی افزود که خروج اضطراری ممکن است علاوه بر صدها کارمند سفارت آمریکا در کابل شامل هزاران اتباع آمریکایی دیگر در افغانستان نیز بشود.

مقامات آمریکایی به وال‌استریت ژورنال گفتند که در حال حاضر نیاز فوری برای تخلیه سفارت نیست و هنوز این برنامه نهایی نشده است و تاکید کردند این اقدام تنها «محض احتیاط» است.

مقامات آمریکایی افزودند که اگرچه جزئیات این برنامه طبقه‌بندی شده و محرمانه است، اما آمریکا در حال استقرار بالگردها و خدمه‌های آن‌ها در فرودگاه کابل است تا از این تجهیزات برای بخشی از برنامه خروج استفاده شود.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر