08:38 25 جولای 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 30
ما را در دنبال کنید

سخنگوی وزارت داخله تاکید دارد که چندین ولسوالی از نزد گروه طالبان آزاد شده است، مردم در پروسه دفاع ملی سهیم شدند.

به گزارش اسپوتنیک، طارق آرین، سخنگوی وزارت امور داخله افغانستان امروز یک‌شنبه (4، جولای) در توییترش نگاشته است که ادعای سقوط طالبان در تمام جغرافیای یک ولسوالی صدق نمی‌کند. نیروهای امنیتی و دفاعی در تعدادی از مرکزهای ولسوالی‌ها از یک نقطه اراضی موقتاً به مکان دیگر نقل مکان کردند که به مفهوم سقوط نیست. طالبان توانایی نگهداری هیچ ولسوالی را ندارند.

آقای آرین افزود: "هیچ توانایی لوژستیکی در این گروه وجود ندارد و‌ افراد شان در ساحات دور دست تیت هستند. هیچ برنامه‌ی برای مردم از جانب طالبان در ساحاتی که ادعای حضور می‌کنند وجود ندارد. برعکس مردم از ساحاتی که طالب است بی‌جا شده اند".

او تاکید دارد که این نشان‌دهنده آن که طالبان در میان مردم جای ندارد: "ساحاتی که طالبان پیشروی کردند، حضور موقت است و قطعاً دایمی نمی‌باشد. این گروه رویکرد تخریب‌کارانه دارد. از جهت دیگر بسیج بزرگ مردمی در حمایت از نیروهای امنیتی و دفاعی افغان شکل گرفته است".

سخنگوی وزارت داخله اظهار داشت که چندین ولسوالی از نزد گروه طالبان آزاد شده است، مردم در پروسه دفاع ملی سهیم شدند. نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان شجاعانه از وطن و مردم خود دفاع می‌کنند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر