07:25 06 اگست 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

وزارت دفاع ازبکستان اعلام کرده که با وجود شرایط پیچیده اوضاع در همسایگی این کشور هنوز اقدامات اضافی برای تقویت جهت افغانستان روی دست نیست.

به گزارش اسپوتنیک، سخنگوی سرویس مطبوعاتی وزارت دفاع ازبکستان می‌گوید: "نیروهای این کشور در حال گذراندن دوره های آموزشی برنامه ریزی شده بوده و تا کنون هیچگونه اقدامات اضافی در رابطه با اوضاع افغانستان انجام نشده است، کلیه اطلاعات در این زمینه باید در سایت رسمی وزارت دفاع پیگیری شود".

این در حالی است که هفته گذشته، در پی برتر شدن اوضاع در افغانستان، وزارت دفاع  ازبکستان یک بررسی غافلگیرانه از آمادگی رزمی نیروهای مناطق تاشکند و مناطق نظامی جنوب غربی این کشور را انجام داد. گزارش شده است که بهادر قربانوف، وزیر دفاع این کشور، شخصاً واحدهای مستقر در منطقه سرخان دریا در نزدیکی مرز ازبکستان و افغانستان را بازرسی کرد.

در همین حال موضوع امنیت منطقه را امام‌علی رحمان، رئیس جمهور تاجیکستان نیز در تماس تلفنی با شوکت میرضیایف، همتای ازبکش نیز بررسی کرده است.

رؤسای جمهوری‌های تاجیکستان و ازبکستان وضعیت در امتداد مرزهای خود با افغانستان را "تشویش‌آور"(نگران‌کننده) خوانده‌اند.

آقای رحمان دلایل عقب‌نشینی نیروهای نظامی افغانستان به خاک تاجیکستان را به همتای ازبکش توضیح داده است.

گفتنی است که پیشتر امامعلی رحمان، که فرمانده کل نیروهای مسلح این کشور است، به وزیر دفاع دستور داده تا برای تحکیم مرز تاجیکستان با افغانستان 20 هزار نیروی ذخیره اعزام کند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر