17:05 04 اگست 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

مسُولین شرکت برشنا در هرات می‌گویند به دلیل کمبود انرژی در ایران، این کشور برق وارداتی به هرات را برای دست‌کم دو روز کاملاً قطع خواهد کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رسا نه ها، زینب محسنی، سخنگوی شرکت برشنا در هرات، می‌گوید که مقام‌های شرکت برشنا با جانب ایرانی گفت‌وگو کرده‌اند و جانب ایرانی اعلام کرده در صورت تشدید بحران کمبود انرژی، برق وارداتی هرات قطع خواهد شد.

به گفته او، تلاش‌ها برای وصل شدن برق وارداتی ایران به هرات تنها از طرف شب جریان دارد، اما مشکل کمبود انرژی در ایران جدی است.

سخنگوی شرکت برشنا در هرات افزود: «به دلیل مشکلات برق و کمبود انرژی در ایران، این کشور برق وارداتی خود به هرات را برای دو روز قطع خواهد کرد».

مقام‌های ایرانی در صحبت با مقام‌های شرکت برشنا گفته‌اند که مشکلات کمبود انرژی در این کشور جدی است و در صورت کمبود انرژی، برق هرات قطع خواهد شد.

تاکنون زمان دقیق قطع شدن برق وارداتی هرات از سوی ایران مشخص نشده است. طی روزهای اخیر کمبود انرژی و قطعی برق در بسیاری از شهرهای ایران شکایت‌های زیادی به دنبال داشته است.

حدود ۷۰ درصد برق مورد نیاز هرات از طریق خط انتقال برق وارداتی ایران تأمین می‌شود و‌ با قطع برق، فعالیت ده‌ها کارخانه تولیدی در شهرک صنعتی هرات مختل خواهد شد.  

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر