09:22 26 جولای 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

ولسوالی شغنان بدخشان دو روز بعد از عقب‌نشینی نیروهای امنیتی به تصرف طالبان درآمد.

به گزارش اسپوتنیک، ذبیح الله عتیق؛ نماینده بدخشان در پارلمان با تأیید این خبر به رسانه ها گفته است که روز یکشنبه (13 سرطان) نیروهای امنیتی از ولسوالی شغنان بدون درگیری به تاجیکستان عقب نشینی کردند و از روز یکشنبه تا صبح امروز نه دولت و نه طالبان در این ولسوالی حضور داشتند که بالاخره صبح امروز، چند طالب از راه اشکاشم به این ولسوالی آمدند و این ولسوالی را تصرف کردند.

وی افزود که طالبان در بدخشان با کمبود نیرو مواجه اند و برای تصرف ولسوالی ها نیروی کافی ندارند.

همزمان گروه طالبان نیز گفته است که مرکز ولسوالی شغنان بدخشان به دست اعضای این گروه افتاده است.

ذبیح الله مجاهد؛ سخنگوی طالبان گفته که نیروهای امنیتی مستقر در ولسوالی شغنان به آن‌سوی سرحد تاجیکستان عقب‌نشینی کرده و تمام تجهیزات و مهمات آن‌ها به دست جنگجویان این گروه افتاده است.

در این اواخر حملات طالبان در سراسر کشور افزایش یافته‌است.

این در حالی است که طی چهار روز اخیر، تنها ولسوالی کران و منجان از میان 28 ولسوالی در بدخشان در اختیار دولت باقی مانده و سایر ولسوالی ها اکثرا بدون درگیری به دست طالبان سقوط کرده است.

نیروهای امنیتی ولسوالی کران و منجان از مقاومت در برابر طالبان خبر می دهند و می گویند که اجازه تصرف این ولسوالی را نمی دهند.

تاکنون در نتیجه تشدید حملات این گروه ده‌ها ولسوالی در چندین ولایت کشور سقوط کرده‌اند که از این میان نیروهای دولتی توانسته‌اند چندین ولسوالی را پس بگیرند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر