07:25 25 جولای 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

خبرگزاری دولتی کوریای جنوبی از قول یکی از منابع در وزارت خارجه این کشور گزارش کرد، تمامی شهروندان این کشور تا پایان ماه جاری میلادی – جولای 2021 از افغانستان خارج می‌شوند، در غیر اینصورت با جرایم کیفری روبرو خواهند شد.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از خبرگزاری یونهاپ، سفر به افغانستان از کوریای جنوبی در حال حاضر ممنوع است و نقض این قانون برای فرد متخلف تا یکسال زندان یا پرداخت جریمه نقدی 88 هزار دالری در پی دارد.

خبرگزاری یونهاپ همچنین از قول یکی از منابع در وزارت خارجه کوریای جنوبی گزارش داد، هنوز تعدادی از شهروندان این کشور با وجود هشدارهای دولت سئول در افغانستان به سر می‌برند.

این منبع مطلع همچنین گفت: با وجود درخواستهای دولت سئول، هنوز تعدادی اندک از شهروندان کوریای جنوبی به دلایل شخصی در افغانستان هستند و ما قصد داریم تا اقدامات لازم را برای کمک هر چه سریعتر آنها برای خروج از این کشور انجام دهیم.

این مقام در ادامه گفت، توصیه شده که پیش از وخیم تر شدن اوضاع در افغانستان در پی خروج نیروهای آمریکایی و مسدود شدن راه های خروج، شهروندان کوریای جنوبی به کشور بازگردند.

وی همچنین به این نکته اشاره کرد، هیاتی از دولت سئول اخیرا به کابل رفت تا با آن دسته از شهروندان کوریای جنوبی که در افغانستان باقی مانده‌اند دیدار کند و به آنها تاکید شد تا هر چه سریعتر از این کشور خارج شوند.

خروج نیروهای خارجی از افغانستان که قرار است تا 11 سپتامبر سال جاری میلادی باشد، باعث افزایش خشونت‌ها و درگیری‌ها در این کشور و تصرف بسیاری از مناطق شمالی افغانستان توسط طالبان شده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر