10:07 26 جولای 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 30
ما را در دنبال کنید

وزارت دفاع ایالات متحده امریکا از بیرون شدن بیش از 90 درصد نیروهای این کشور از خاک افغانستان خبر داد. 

به گزارش اسپوتنیک، وزارت دفاع ایالات متحده امریکا از بیرون شدن بیش از 90 درصد نیروهای نظامی اش از خاک افغانستان خبر داد. 

ایالات متحده با عقب نشینی نیروهای خود از افغانستان بیش از 90 درصد پیشرفت داشته است. این موضوع روز سه شنبه توسط فرماندهی مرکزی نیروهای مسلح ایالات متحده اعلام شد که منطقه مسئولیت عملیاتی آنها شامل آسیای میانه و خاورمیانه است.

در متن آمده است: "روند عقب نشینی ادامه دارد. طبق ارزیابی فرماندهی مرکزی، ما روند بیرون شدن را بیش از 90٪ به پایان رسانده ایم". این فرماندهی همچنین یادآوری می کند، که در آینده ، "با چند درصد از تکمیل روند خروج" به دلایل اطمینان از ایمنی کارکنان دیگر آشکار نیست.

براساس این داده ها، از زمان تصمیم جو بایدن، رئیس جمهور امریکا برای عقب نشینی نیروها، پنتاگون معادل تقریباً 984 پرواز هواپیمای ترابری نظامی C-17 انجام داده است تا تجهیزات نظامی را بیرون كند. افزون بر این، بیش از 17 هزار واحد تجهیزات نظامی برای تخریب به بخش پشتیبانی لجستیکی وزارت دفاع منتقل شده است.

در این بیانیه آمده است: "ایالات متحده همچنین هفت پایگاه را به طور رسمی به وزارت دفاع افغانستان تحویل داده است".

یادآوری می کنیم، که بایدن در 14 اپریل از برنامه خود برای آغاز خروج نیروهای امریکایی از افغانستان در ماه می و تکمیل آن تا 11 سپتامبر خبر داد. این تصمیم با تعهدات واشنگتن برای بازگرداندن نیروهای خود به خانه تا اول ماه می 2021، که در توافق نامه فیبروری گذشته در دوحه (قطر) بین دولت پیشین ایالات متحده و طالبان (ممنوع در روسیه) به ثبت رسیده است، متفاوت است.

بر پایه اعلام پنتاگون ، در پایان ماه اپریل ، 2500 سرباز و افسر امریکایی در افغانستان حضور داشتند. ناتو همچنین نیروهای خود را از افغانستان خارج می کند.

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر