21:35 28 اکتوبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

سخنگوی وزارت خارجه امریکا گفته است که ایالات متحده از طرف‌های درگیر می‌خواهد، تا از راه مسالمت‌آمیز به توافق برسند.

به گزارش اسپوتنیک، ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده به خبرنگاران گفت که امریکا می‌خواهد تا طرف‌های درگیر از خشونت دست برداشته و به یک توافق برسند.


به گفته او امریکا، حکومتی که از راه زور باشد را نمی‌پذیرد.
پرایس گفت: "این واقعیت که طالبان برای مذاکرات در دوحه شرکت می‌کنند، چون می دانند که فقط از طریق دیپلماسی و مذاکرات می‌توانند به مشروعیت بین‌المللی دست یابند."
این درحالیست که منابع آگاه تائید کرده است که یک هیئت قطری برای آدامه و تسریع روند مذاکرات صلح میان دولت افغانستان و گروه طالبان وارد کابل شده است.
این منبع گفت: "هیئت قطر وارد کابل شده و سعی دارد به عنوان یک میانجی بین دولت افغانستان و طالبان عمل کند تا روند مذاکرات مستقیم را تسریع کند."
یادآوری می کنیم، که در ماه های پسین درگیری ها در بسیاری از ولایت های افغانستان میان نیروهای دولتی و جنگجویان گروه طالبان افزایش پیدا کرده است.
طالبان با حمله بر ولسوالی‌ها قصد دارند شهرها و ولایات را تصرف کنند.
لازم به یادآوری است که امریکا و طالبان در فبروری 2020 پس از ماه ها مذاکره توافقنامه صلح را در دوحه به امضا رساندند. این توافق شامل خروج نیروهای خارجی از افغانستان ظرف مدت 14 ماه و همچنین آغاز گفتگوهای بین‌الافغانی پس از تبادل زندانیان بود. از زمان امضای این توافق، طالبان بارها واشنگتن را به نقض آن متهم کرده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر