20:38 25 اکتوبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 11
ما را در دنبال کنید

یک رسانه انگلیسی به نقل از یک فرمانده طالبان گزارش داد که همزمان با خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان، اعضای طالبان مقداری از ادوات نظامی نیروهای دولتی افغانستان را تصاحب کردند.

به گزارش اسپوتنیک، فرماندهی مرکزی ارتش ایالات متحده روز سه شنبه اعلام کرد که 90 درصد از فرآیند خروج نیروهای این کشور از خاک افغانستان انجام شده است.

در اطلاعیه خبری مورخ ششم جولای آمده است که ایالات متحده به طور رسمی هفت مورد از تأسیسات نظامی خود را به وزارت دفاع افغانستان انتقال داده است.

این در حالی است که همزمان با عقب نشینی و خروج نیروهای آمریکایی از خاک افغانستان، نفوذ طالبان در منطقه از تصاحب تسلیحات ساخت آمریکا گرفته تا تصرف بخش‌های مختلف افغانستان همچنان سیر صعودی دارد.

یک فرمانده طالبان در گفتگو با یک رسانه انگلیسی فاش کرد که نیروهای طالبان مقداری تسلیحات و ادوات نظامی از نیروهای دولتی افغانستان به دست آورده‌اند: 70 قبضه اسلحه‌های تک تیرانداز، 900 قبضه تفنگ، 30 دستگاه زرهی، 20 دستگاه موتر پیکاپ زرهی و 15 دستگاه کامیون زرهی.

طبق گزارش این رسانه انگلیسی، بسیاری از اقلام ارتش افغانستان که به تصاحب نیروهای طالبان درآمده است، دارای نشان «اموال دولت ایالات متحده آمریکا» هستند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر