20:34 25 اکتوبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

همزمان با شدت گرفتن ناآرامی ها در شمال افغانستان، کنسولگری آلمان هم در شهر مزار شریف تعطیل شد.

به گزارش اسپوتنیک منابع دیپلمات آگاه امروز سه شنبه از تعطیل شدن کنسولگری آلمان در شهر «مزار شریف» واقع در شمال افغانستان در ارتباط با تحولات اخیر این کشور خبر داد.

این در حالیست که نیروهای نظامی آلمان مستقر در افغانستان هفته گذشته پس از دو دهه همکاری با نیرو های آمریکایی به صورت کامل این کشور را تَرک کردند.

از سوی دیگر، «ضمیر کابلوف» فرستاده سیاسی رئیس جمهور روسیه به افغانستان دیروز دوشنبه اعلام کرد که کنسولگری این کشور در شهر «مزارشریف» موقتاً فعالیت‌هایش را به علت وخیم شدن اوضاع در شمال افغانستان به حالت تعلیق در آورده است.

پیشتر نیز کنسولگری‌های پاکستان، ترکیه و جمهوری اسلامی ایران در شهر مزارشریف بسته شدند و دیپلمات‌های این کشورها نیز از مزارشریف به کابل رفته‌اند.

سایر کشورهای آسیای میانه مانند ازبکستان، ترکمنستان و قزاقستان نیز صدور روادید را متوقف کرده‌اند. بسیاری از این کشورها از نفوذ افراط گرایان از خاک افغانستان به کشورشان نگران هستند.

در هفته‌های اخیر، چندین ولسوالی در ولایت شمالی بلخ بین طالبان و نیروهای امنیتی- دفاعی افغانستان دست به دست شده است. نیروهای طالبان یک بار توانستند خود را به دروازه‌های شهر مزارشریف برسانند اما نیروهای امنیتی آنها را عقب راندند. تلفات گروه طالبان در ولایت بلخ سنگین بوده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر