07:55 06 اگست 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 90
ما را در دنبال کنید

وزیر خارجه روسیه در مورد این که آیا روسیه به افغانستان نیرو اعزام می‌کند یا خیر، پاسخ داد.

به گزارش اسپوتنیک، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه در جمع دانشجویان دانشگاه فدرال شرقی روسیه سخن می‌زد در پاسخ به اینکه آیا روسیه در بحبوحه خروج نظامیان امریکایی از افغانستان به این کشور نیرو اعزام می‌کند یا خیر گفت، پاسخ واضح است. او ادامه داد: ما نیرو به افغانستان اعزام کنیم؟ به گمان من پاسخ روشن باشد.

با این حال، لاوروف همچنین در بخش دیگری از صحبتش خاطرنشان کرد، سازمان پیمان امنیت جمعی (CSTO) باید هر چه سریعتر هرگونه حمله‌ای به تاجیکستان از اراضی افغانستان را بررسی کند. او تاکید کرد: اگر حمله‌ای به تاجیکستان باشد، فورا از طرف (CSTO) بررسی خواهد شد. نمایندگان این سازمان از مرز تاجیکستان – افغانستان بازدید به عمل آورده‌اند.

وزیر خارجه روسیه ادامه داد، گروه تروریستی داعش (گروه تروریستی ممنوع در روسیه) حضور خودش را در بخش های شمالی افغانستان و در نزدیکی مرزهای متحدان روسیه، تقویت می‌کند.

وی همچنان گفت که ایالات متحده صرفا نیروهایش را از افغانستان خارج نمی‌کند، بلکه با این کار به شکست ماموریتش اعتراف می‌کند.

درگیری میان نیروهای دولتی و طالبان (گروه ممنوع در روسیه) ادامه دارد، طالبان بخش‌های بیشتر را در مناطق روستایی تصرف کرده و به شهرهای بزرگ حمله می‌کنند. ناامنی و بی‌ثباتی در افغانستان در بحبوحه خروج نظامیان امریکایی از این کشور در حال افزایش است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر