23:00 05 اگست 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

یک منبع امنیتی می‌گوید که اکنون جنگ در ساختمان ولایت، فرماندهی پولیس، ریاست امنیت ملی و لوای سوم ارتش در شهر قلعه نو، به شدت جریان دارد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، یک منبع امنیتی در ولایت بادغیس امروز پنج‌شنبه (7، جولای)، می‌گوید که حمله‌های طالبان بر شهر قلعه نو، مرکز این ولایت، از سر گرفته شده‌اند.

به گفتۀ این منبع، اکنون جنگ در ساختمان ولایت، فرماندهی پولیس، ریاست امنیت ملی و لوای سوم ارتش در شهر قلعه نو، به شدت جریان دارد.

این درگیری‌ها روز گذشته هنگامی آغاز شدند که طالبان بر بخش‌های از قلعۀ نو حمله کردند و با نیروهای امنیتی، درگیر شدند.

در همین حال، ضياالدین اکازی، نمایندۀ بادغیس در مجلس نماینده‌گان می‌گوید که بیشتر بخش‌های شهر قلعه نو به تصرف طالبان درآمده‌اند.

او هشدار می‌دهد که اگر حکومت به‌زودی نیروی کمکی به بادغیس نفرستد، شهر قلعۀ نو تا ساعات دیگر، به‌دست طالبان سقوط خواهد کرد.

اکازی اوضاع غیرنظامیان را در شهر قلعۀ نو نیز، نگران کننده می‌خواند.

اما وزارت دفاع امروز در یک خبرنامه اعلام کرده‌است که شماری زیادی از نیروهای کماندوی تازه نفس شب گذشته به شهر قعلۀ نو رسیده‌اند و عملیات پاک سازی، ادامه دارد.

این وزارت نیز می‌گوید که روز گذشته، نیروهای امنیتی و نیروهای ویژۀ با حمایت قوای هوایی، گروه‌های طالبان را در بخش‌های مختلف مرکز بادغیس هدف قرار داده اند و در نتیجۀ ۶۹ طالب کشته و ۲۳ تن دیگر آنان، زخم برداشته‌اند.

تاکنون از تلفات نیروهای امنیتی در جریان این درگیری‌ها، گزارش در دست نیست.

طالبان تاکنون دربارۀ حمله بر شهر قلعۀ نو، چیزی نگفته‌اند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر