11:49 17 اکتوبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 40
ما را در دنبال کنید

سناتوران با پوشیدن لباس نظامی، حمایت شان را از نیروهای دفاعی و امنیتی کشور و حمایت شان را از قیام خود جوش ملی بر علیه طالبان وحامیان خارجی شان، ابرازنمودند .

به گزارش اسپوتنیک، مجس سنا/مشرانوجرگه افغانستان (4، جولای)، با نشر یک خبرنامه اعلام کرد که شماری از سناتوران به حمایت از نیروهای دفاعی و امنیتی کشور لباس نظامی پوشیده اند. این نشست با حضور محمد علم ایزدیارنایب اول مشرانوجرگه برگزار شد.

در این نشست سناتوران تاکید کردند که نیروهای مسلح افغانستان بخاطر دفاع از استقلال در مقابل تروریستانی‌ می رزمند که با حمایت مستقیم پاکستان وسایرکشورها ، دست به کشتارمردم، ویرانی افغانستان و تسلیمی سلاح و مهمات به جانب پاکستان میزنند.

در این نشست تاکید شد که گروه طالبان با تصرف مناطق مختلف، جنایت جنگی بسیار واضح را مرتکب شده و تمام قوانین بشری را نقض نموده اند که می‌توان از کوچ اجباری ده ها خانواده بدخشانی ازمنطقه باغ شرکت ولایت کندز توسط این گروه، سوزانیدن تاسیسات عام المنفع یاد کرد.

1 / 4
حمایت سناتوران از نیروهای دفاعی و امنیتی افغانستان

همچنان اعضای مجلس سنا افغانستان واکنش زلمی خلیلزاد را درقبال خیزش‌های مردمی، با تندترین الفاظ نکوهش نموده گفتند درطول مدتی که آقای خلیلزاد به عنوان نماینده امریکا درامورصلح افغانستان کار کرده است همواره با تطبیق سیاست غلط امریکا درحمایت سیاسی از گروه طالبان؛ وضعیت کشوررا بحرانی ساخته وبه عوض تقرب به صلح وثبات، افغانستان را به کام اژدهای جنگ، انداخته است.

همچنان شماری از نمایندگان مردم در مجلس سنا، گفته‌های اخیرعمران خان نخست وزیرپاکستان مبنی برحمایت نکردن ازگروه طالبان را دروغ و مضحک عنوان نموده و تاکید کردند پاکستان حتی با فرستادن افراد وجنرالان باز نشسته خود وکمک های لوژستیکی ومالی، ازگروه طالبان حمایت مستقیم نموده است که اسناد ومدارک زیادی نزد حکومت وجود دارد ودخالت پاکستان به افغانستان و جامعه جهانی ، خیلی واضح وآشکار است وباید شورای امنیت سازمان ملل متحد درزمینه تدابیراتخاذ نماید.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر