14:04 17 اکتوبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

نخست وزیر انگلستان به نمایندگان پارلمان این کشور خبر داده که حضور انگلیس در افغانستان بعد از 20 سال به پایان رسید.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، روزنامه گاردین گزارش داده است که بوریس جانس نخست‌وزیر انگلیس در اظهارنظری خطاب به نمایندگان پارلمان این کشور از پایان حضور نظامی انگلیس در افغانستان خبر داد.

برآوردی که از سوی روزنامه‌های انگلیسی انجام شده است، حدود 457 نظامی انگلیس در افغانستان جان‌های خود را ازدست داده اند.

نخست وزیر انگلستان افزوده است که حدود 750 سرباز بریتانیا که در چارچوب ماموریت ناتو مشغول آموزش نیروهای ارتش افغانستان بودند، از افغانستان خارج خواهند شد.

اما آقای جانسون، به دلیل وضعیت بد امنیتی تاریخ خروج این نیروها را اعلام نکرده است.

جانسون گفت: تمام نیروهای بریتانیایی در ناتو در افغانستان در حال بازگشت به خانه هستند. به دلایل واضح من برنامه زمان عزیمت خود را اعلام نمی کنم، اما می توانم به مجلس [عوام] بگویم که بیشتر پرسنل ما قبلاً آنجا را ترک کرده اند. نخست وزیر انگلیس به پارلمان گفت که انگلیس چالش مأموریت ناتو در افغانستان را دست کم نگرفته و متعهد شده که پس از عقب نشینی نیروها، به حمایت از کابل ادامه دهد.

یادآوری می کنیم، که بایدن در 14 اپریل از برنامه خود برای آغاز خروج نیروهای امریکایی از افغانستان در ماه می و تکمیل آن تا 11 سپتامبر خبر داد. این تصمیم با تعهدات واشنگتن برای بازگرداندن نیروهای خود به خانه تا اول ماه می 2021، که در توافق نامه فیبروری گذشته در دوحه (قطر) بین دولت پیشین ایالات متحده و طالبان (ممنوع در روسیه) به ثبت رسیده است، متفاوت است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر