15:27 24 جولای 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 02
ما را در دنبال کنید

رییس جمهور ایالات متحده، روز پنجشنبه در کاخ سفید، اظهار داشت که ماموریت نظامی این کشور در افغانستان در تاریخ آگست پایان خواهد یافت.

به گزارش اسپوتنیک، جو بایدن روز گذشته اظهار داشت که روند خروج نیروهای امریکایی از افغانستان منظم و سریع انجام می شود. رئیس جمهور تأکید کرد که ارتش آمریكا در "دولت سازی" در افغانستان مشاركت ندارد، آنها در مبارزه با تروریسم به اهداف خود رسیده اند و مردم افغانستان مسئول آینده و دولت این كشور هستند.


او یک بار دیگر به همکاری دوامدار واشنگتن با مردم و حکومت افغانستان و نیروهای افغان تأکید کرد و گفت: «در حالی که ما در مأموریت نظامی افغانستان شامل نمی‌مانیم، کار دیپلماتیک و بشردوستانه را ادامه می دهیم. ما به حمایت خود از حکومت افغانستان ادامه می‌دهیم. ما به نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان کمک فراهم می‌کنیم.»
در پاسخ به پرسشی که آیا او به طالبان اعتماد دارد، آقای بایدن گفت "نه."
او گفت که افغانان ظرفیت این را دارند تا حکومت شان را حفظ کنند.
یادآوری می کنیم، که بایدن در 14 اپریل از برنامه خود برای آغاز خروج نیروهای امریکایی از افغانستان در ماه می و تکمیل آن تا 11 سپتامبر خبر داد. این تصمیم با تعهدات واشنگتن برای بازگرداندن نیروهای خود به خانه تا اول ماه می 2021، که در توافق نامه فیبروری گذشته در دوحه (قطر) بین دولت پیشین ایالات متحده و طالبان (ممنوع در روسیه) به ثبت رسیده است، متفاوت است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر