16:33 24 سپتمبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 01
ما را در دنبال کنید

سخنگوی پنتاگون، گفته است که ایالات متحده پس از خروج نیروهای خود از افغانستان، توانایی مقابله با تروریزم را در افغانستان و سایر نقاط جهان دارد.

به گزارش اسپوتنیک، جان کربی سخنگوی وزارت دفاع ایالات متحده امریکا اعلام کرده است که حتی پس از خروج نیروهای این کشور از افغانستان، واشنگتن توانایی مقابله با تروریزم را دارد.
وی در کنفرانس خبری گفت: "پیش از این نیز گفته بودم که ما توانایی مبارزه با تروزیزم را در خارج در اختیار داریم و حتی مستحکم هستند."


کربی با اشاره به پایگاه‌های نظامی در خاورمیانه گفت که ما می‌توانیم از آنها عملیات‌های هوایی با طیارات سرنشین و بدون سرنشین در منطقه استفاده کنیم.
به گفته سخنگوی پنتاگون، جنرال مکنزی و آنتونی بلنکن با همسایه‌های افغانستان برای ایجاد یک پایگاه نظامی این کشور درحال رای زنی هستند.
کربی گفت: "اما من هیچ توافق نامه امضا شده ای در مورد این موضوع ندارم که بتوانم امروز گزارش دهم."
وی تأکید کرد: "ما در حال پیشرفت هستیم، ما فشرده روی آن کار می کنیم. اما من می خواهم مطمئن شوم که مردم امریکا باید بدانند که ما در مبارزه با تروریزم ادامه دهیم.
جان کربی اظهار داشت که طالبان بسیاری از مناطق در افغانستان را در تصرف خود آورده اند و کوشش دارند تا مراکز ولسوالی ها را نیز کنترول کنند.
او خاطرنشان کرد که به همین دلیل حل سیاسی این درگیری نظامی از طریق مذاکرات بین طالبان و دولت افغانستان برای ما بسیار مهم است.
یادآوری می کنیم، که بایدن در 14 اپریل از برنامه خود برای آغاز خروج نیروهای امریکایی از افغانستان در ماه می و تکمیل آن تا 11 سپتامبر خبر داد. این تصمیم با تعهدات واشنگتن برای بازگرداندن نیروهای خود به خانه تا اول ماه می 2021، که در توافق نامه فیبروری گذشته در دوحه (قطر) بین دولت پیشین ایالات متحده و طالبان (ممنوع در روسیه) به ثبت رسیده است، متفاوت است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر