06:42 25 جولای 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 20
ما را در دنبال کنید

مشاور امنیت ملی رئیس جمهور غنی در صحبت های از وجود شماری از روس ها در زندان های افغانستان خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک، حمدالله محب، مشاور رئیس جمهور افغانستان در امور امنیت ملی گفت که برخی زندانی ها در زندان های افغانستان روس زندانی هستند.

آقای محب در مصاحبه‌ای با شبکه روسیا 24 ضمن صحبت در مورد همکاری احتمالی مسکو و کابل صحبت خاطرنشان کرد که افغانستان "از روسیه انتظار حمایت خاصی ندارد".

آقای محب در ادامه گفت: "ما می خواهیم که درک مشترکی از تهدیدها داشته باشیم و سپس همه بخش کار خود را انجام می دهند ... به عنوان مثال، شهروندان روسیه و شهروندان آسیای میانه در زندان های افغانستان محبوس هستند. برای شما مهم است که بفهمید چرا این افراد به جنگ رفتند و برای جلوگیری در آینده باید کدام اقداماتی صورت گیرد".

مشاور امنیت ملی اشرف غنی، رئیس جمهور گفت: ما نیازی به جایگزین کردن یک ابرقدرت با ابرقدرت دیگر نداریم، صلح و ثبات تنها در صورت همکاری با همه در منطقه و فراتر از آن ممکن هستند اما ما از شرکای خارجی می‌خواهیم به نیروهای امنیتی و دفاعی ما در مبارزه با تروریسم که برایش در نظر گرفته شده‌اند، کمک کنند، نه این که در امور داخلی ما مداخله کنند. ما از حمایت فنی از سوی همه شرکای خارجی، البته، از سمت چین، هند و روسیه استقبال می‌کنیم.

مشاور امنیت ملی در مورد چگونگی زندانی شدن روس ها و اینکه آیا این افراد با گروه های افراطی ارتباط دارند یا خیر، چیزی نگفت.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر